Boyama

Boyama


Alçıpan Seçimi ve Dikkat Edilecek Noktalar

Alçıpan Seçimi ve Dikkat Edilecek Noktalar  olarak alçıpan seçiminde siz değerli okurlarımıza bazı önemli ön bilgiler vermek istiyoruz. Hangi odalarda ne renk alçıpan seçileceği odanın nem durumu gibi faktörler oldukça önemlidir, yani alçıpan seçimi yapılırken odanın güneşe doğru cephesi nem tutma oranı dikkate alınmalıdır. Alçıpan bilindiği gibi suyu itecek özelliğe sahiptir ama sürekli olarak neme maruz kalırsa boyutlarından kayıplar olacaktır. Kalitede de zamanla düşüş meydana gelecektir.

Laminat Parke Ustası

En Profesyonel Alçıpan İşi Bizde

Bu sebeple, nem oranı yüksek olan odalar için yeşil renk alçı levha seçimi biraz daha işi kolaylaştırabilir oturma odaları için 10 milimetre kalınlığında gri bir tabaka seçilebilir. Kalınlık ne kadar çok olursa ısı yalıtımı ve ses yalıtımı da o kadar iyi olacaktır ancak, ağırlık da o kadar artacağı için konstrüksiyon elemanlarının artması fiyatı da arttıracaktır. Alçıpan yapılmadan önce asma tavanın montajı için profiller kullanılır dış malzemeyi güçlendirmek için çeşitli bağlantı elemanları gereklidir.

Alçıpan Seçimi ve Dikkat Edilecek Noktalar

Profili sabitlemek için ustalar düz süspansiyon Yengeç ve uzatma araçlarına ihtiyaç duyar. Süspansiyonu montajlamak için 10 milimetre galvanizli vidalar kullanılır alçı levhalarını takmak içinde 25 milimetre kılavuzlu vidalar kullanılmaktadır alçıpan ustalarının kullandığı kalem profil işaretlerine alçıpan için işaretleme araçları en temel malzemelerdir. Bunların dışında elektrikli matkap tornavidalar inşaat bıçakları metal oymacılığı için özel makaslar kullanılır.

Üsküdar Boya Badana

Alçıpan Seçimi ve Dikkat Edilecek Noktalar

Asma tavanın kurulmasının ardından son işlem olarak akrilik esaslı Astar dikişleri düzensizlikleri doldurmak için özel malzeme olarak kullanılır. Ayrıca ince zımpara kağıdı orta boy spatula boyama için fırça rulo ve ses yalıtımını yapmak için ek malzemeler kullanılır. Bunun dışında ısı yalıtımı da yine alçıpan ile mümkün olmaktadır, alçıpan uygulamalarında ustaların kullandıkları Kılavuz sayısı odanın genişliğine ve odanın uzunluğuna bağlı olarak değişmektedir. tavan profili 60 santimetre olarak monte edilmektedir kaç tabaka gerekli olduğunu önceden, e-boya badana A.Ş elemanları tarafından hesaplanır buna bağlı olarak ihtiyaç duyulan bağlantı elemanlarının sayısı da hesaplandıktan sonra genel bir fiyat çıkarılabilir.

Alçıpan Seçimi ve Dikkat Edilecek Noktalar

Bütün Boya badana işlerinde olduğu gibi alçıpan işlerinde de büyük bir titizlik ve ustalık gerekmektedir. Bu yüzden İstanbul alçıpan ustaları arayışınızda mutlaka bizimle de görüşün ve fiyat alın. E-boya badana A.Ş elemanları olarak önceden bir hesaplama yaptıktan sonra Bilgisayar ortamında gerekli profil ve tabakaların seçimini yapıyoruz. Yani yapılacak işi önceden görme şansızın var.

Daire Boyama Fiyatları

Alçıpan Yaptırmadan Önce Tasarımı Ön İzleme

Detaylı bir tasarım ve proje aşamasından sonra montajlama işine geçirir. Tavan seviyesinden 10 ile 15 santimetre yukarıya yatay bir çizgi çizerek bu Kılavuz çizgisi ne bakılarak montajlama işlemi yapılır seçilen armatürün tipine bağlı olarak kesin yükseklik, alçıpan ustaları tarafından tespit edilir. Ayrıca tavanın eğrilik derecesinin belirlenmesi de önemlidir

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir