Boya  Çeşitleri

Badana Çeşitleri Badana temizlik veya boya amaçlı duvarlara ya da yüzeylere sürülen kireç karışımı veya plastik boyadır. Genelde binaların dış yüzeyine uygulanır. Eski zamanlarda kireç kullanılırken şimdi teknolojinin gelişmesiyle beraber plastik boyalar kullanılmaktadır.

Uygun Fiyata

Badana yapılacağı zamanlar sıcaklıklar da çok önemlidir. Eksi 10 derece havalarda badana yapılmaz. Normal sıcaklıklarda badana daha iyi yapılır. 20 santigrat derece gibi. Ayrıca rüzgarlı havalarda badana yaparsanız lekeler oluşabilir buna dikkat etmeniz gerekir.

Zekeriyaköy boya badanaKireç Badanası

Sönmemiş temiz beyaz kireç su ile bir ortamda karıştırılır. Dikkatli olmak gerekir. Patlama oluşursa insanın vücuduna zarar verebilir. Sonrasında kireç dinlendirilir ve içine tuz konulur ardından şap eklenir ve karıştırılır. Bu badananın duvara tutunması için gereklidir. Genelde iki kat ya da üç kat çekilir. Hazır kireç bazlı badanaları satın da alabilirsiniz.

Plastik Boya Badana

Teknolojinin gelişmesiyle kireç badanası kullanılmamaktadır. Yeni için kimyasallarla yapılan plastik badana yüzeyleri iyi korur. Ayrıca kolay temizlenebilir bir yapısı vardır. Tabi ki bu özellikleri ile kireç badanasından daha pahalıya mal olmaktadır. Kullanışlıdır ve uzun süreler dayanır.

İstanbul Villa Daire Ev BoyamaBadana Çeşitleri

Çimento renginde olan badana sıvalı, sıvasız yüzeylere rahatlıkla uygulanabilir. Düzgün yüzeyler ilk önce ıslatılır. Sonrasında çimento hazırlanır ve fırça ile sürülür. Kireç kullanılmayan bir badana türüdür. Tutkal ve boya birbirine karıştırılarak elde edilir. Tutkal ilk önce eriyene kadar suda bekletilir. Sonra boya ile karıştırılır.

Öncesinde temizlenmiş duvarlara badana sürülür. Öncesinde kireç badana karışımı uygulanır. 2 kat uygulanır sonrasında ise kireç badana karışımına mermer toz hale getirilerek karıştırılır. 3. kat bu şekilde uygulanır.

Mat bir görünüm kazandırılmak istenen yüzeylere sürülür. Kireç badanasının için süt katılır. Bu şekilde kazein badana elde edilir.

Hangi Badana Çeşidini Seçmeliyim?

Eviniz ya da ofisiniz için hangi badana türünün uygun olduğunu bilmiyorsanız mutlaka öncesinde bir bilene danışın. Bunun için tanıdıklarınızı veya internetten bulduğunuz boyacı firmalarını arayabilirsiniz. En uygun ve garantili hizmet için hemen bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

Badana Çeşitleri

Bu sayede en kaliteli hizmeti alabilirsiniz. Ücretsiz keşif imkanımızdan yararlanın ve usta ekibimiz sayesinde en uygun çeşitleri sizler için seçelim.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir