boya badana


Badana Kireç Fiyatları

 Badana kireç fiyatları konusundan önce badana için kullanılacak kirecin iyi marka seçilmesi ve su ile karışım oranının kurallara uygun şekilde yapılması gerekmektedir. Standart olarak 10 kilogram kirece 30 litre su ilave edilmektedir. Bununla beraber tuz ve sıvı yağ karıştırılarak kirecin toz halinde gelmesi önlenmektedir. Böceklere ve zararlı haşerelere geçit vermeyen kireçle badana dünyanın. Çeşitli yerlerinden yüzyıllar öncesinden bu yana kullanılmaya devam etmektedir. İstenen temizlik ve beyazlığın sağlanması için uygun. Badana kireç fiyatları araştırılarak bu iş çok daha ucuza halledilebilir.

Boya ve Badana Yapılış Aşamaları

Kireçle badana genellikle evlerin dış kısımları için kullanılsa da iç cephe kireçle. Badana, sağlığa çok dikkat eden seçici insanların tercihi olabilmektedir. Bu insanlar, boyaya göre 1’e 10 daha ucuz olan badana kireç fiyatları için değil daha çok sağlık için bu yöntemi tercih etmektedirler. 25 kilogram badana kireci için 75 litre su ilave edilerek hazırlanan solüsyon; evinizin iç cephesini kaplamak için yeterli olacaktır. 10 kilogram başına ortalama 60 TL fiyata satılan kaliteli kireç markaları bulunmaktadır.

Badana kireç fiyatları işçilik

İşçilik aynı zamanı ve emeği alacağı için Boya badana işçiliği ile. Badana kireç işçiliği aynı şekilde fiyatlandırılır siliknlu boya daha. Kullanılan malzeme çok daha ucuz olduğundan daha düşük olacaktır. İşçilik ücretleri sabit kalmak koşulu ile badana kireç fiyatları kirecin ucuz olması nedeniyle toplamda düşük maliyetli olur. İç cephe duvarlarda badana kireç kullanılır mı sorusu akla gelebilir. Kireç zararlı haşerelere izin vermediğinden daha sağlıklı kabul edilir. Dolayısıyla hem dış cephe hem de iç cephelerde badana kireç tercih edilmektedir. Katkı maddeleri iyi hazırlanarak, kirecin toz olarak dökülmesi engellenebilmektedir. Doğal kirecin duvarların hava almasında yardımcı rol oynadığı. Bilindiği için daha sağlam ve neme karşı daha dirençli olan. Kireçle badana son yıllarda plastik boyalara alternatif. Daha ucuz daha sağlıklı bir yöntem olarak tercih edilmektedir.

 Badana kireç daha ucuz ve daha sağlıklıdır

Boya endüstrisinde çok gelişmiş boya türleri, eski alışkanlıkları ortadan kaldırsa da. Hem ile  çok uygundur hem de kirece istenen renk katılarak renk değişimi de sağlanabilmektedir. Kireçle badana halen Anadolu’nun çeşitli yerlerinde özellikle. Kasaba ve köylerde tercih edilen bir yöntemdir ancak istenen sonucun. Alınabilmesi için kirecin tam kararında sulandırılması. Tam homojenliğin elde edilmesi, karışımın iyi yapılması ve katkı maddelerinin ölçülü bir şekilde kullanılması gerekiyor.

 

Siz de evinizi kireçle badana yapmak suretiyle boyatmak istiyorsanız, İstanbul’da en iyi Badana boya firması olan e Boya badana şirket elemanları ile çalışarak daha profesyonel bir iş çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Bütçenize de çok uygun olacak bu işlem, daha kısa sürede yapılabilir. Badana kireç fiyatları ve işçilik hakkında detaylı bilgi almak için. E-boya badana şirketini telefonla arayabilir, güncel fiyat tekliflerini alabilirsiniz.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir