Boyama

Boyama


Boya Badana Hakkında Püf noktalar

Boya Badana Hakkında Püf noktalar Yaşadığınız mekanın havasını değiştirmenin zamanı geldiyse, evinize yeni bir hava katacak boya badana uygulamasını başlatabilirsiniz. Bu evinizi aydınlatacak, havasını değiştirecek ve evinizden mümkün mertebe hoşnut olmanızı sağlayacak. Ama önce iyi bir planlama yapmanız gerektiğini hatırlatalım. Plansız programsız yapılacak bir boya badana size sadece zarar ve pişmanlık getirecektir. Boya badana öncesi, kendinizi alerjiden korumak için, gerekli maske ve eldiven korumasına önem verin.

Laminat Parke Ustası

Kişisel Korunma Sağlayın ve Duvarları Temizleyin

Duvarları temizlemeden boya badanaya geçmeyin. Bunun için zımpara- kazıma yaparken duvarlarda biriken tüm mikropları odanın atmosferine yayacaksınız. Hastalanmamak için önlem almak birinci aşamadır. İkinci aşama da duvarların temizlenmesi, pürüzlerin giderilmesi ve boyaya hazır bir yüzeyin elde edilmesidir. Tek başınıza bu işlemi yapamazsanız e-boya badana A.Ş tüm elemanları ise bu konuda size hizmete hazırdır. Boya badana sürecinde 3. aşama boya seçimidir. Emülsiyon boya mı yağlı boya mı seçeceksiniz? Buna da karar verdikten sonra bir sonraki aşama renk seçimi olacak. Yağlı boya seçecekseniz, bu boyanın özelliklerini bilmeniz gerekiyor.

Üsküdar Boya Badana

Boya Badana Hakkında Püf noktalar

Boya son derece kalın bir tabaka sağlar, bir çok renk kombinasyonu vardır. Ancak yağlı boya çevreye ve sağlığa zararlı olduğu düşünülen bazı kimyasal bileşikler barındırabilir. Boya alırken içeriğine ve kimyasal yapısına göz atmanız gerekiyor. Yağlı boyanın kolay temizlendiği, yıllarca parlak kaldığı leke tutmadığı biliniyor. Elbette ki yağlı boya- su bazlı boyalardan da daha pahalıdır. En çok iç mekanlarda yağlı boya kullanılır. Nemli olan banyo ve mutfaklarda, yağlı boya kullanılması önerilebilir. Ama yağlı boyaya alternatif başka seçenekleriniz de vardır. Mesela Emülsiyon boyalar, bu boyalar plastik boyalar olarak da bilinir.

Daire Boyama Fiyatları

Boya Badana Hakkında Püf noktalar

Su karıştırılarak hazırlanır. Duvarlara mat bir görünüm ve zengin bir görünüm kazandırmak istiyorsanız, emülsiyon boya kullanmak en iyisi olacaktır. İç ve dış cephelerde uygulanabilir. Kolay kurur. Emülsiyon boya ile boyanmış duvarlarda oluşan lekeler, deterjan kullanımı ile kolaylıkla temizlenir. Bir de emaye boya grubu olarak bilinen yağ bazlı boyalar vardır. Kullanımı duvarlarda daha iyi örtme ve parlaklık sağlar. Beyaz kurşun, çinko, petrol ruhu vb. İçerir. Bu boyanın oldukça dayanıklı olduğu düşünülmektedir. Karışım olarak tiner eklenir. Bu boya duvarlara iyi yapışır. Kullanımından dolayı duvarlarda leke korkusu yoktur. Metal yüzeyler üzerine de kullanılabilir.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir