Boya Badana Hataları ve Çözümleri

Boya Badana Hataları ve Çözümleri Bir yüzeyi, duvarı ve iç cepheyi boyamak, kolay bir iş değildir: yanlış seçilmiş boya, rulo veya yanlış uygulanmış bir katman nedeniyle işlem istediğiniz gibi olmayabilir. Enstrümanı aldığınız günün saati de önemlidir yani yaz şartlarında boya badana ile kış şartlarında boya badana ayrı kurallar gerektirir.

Laminat Parke Ustası

Duvarlar hazır değilken Boya badana yapmak yanlıştır

Eğer duvarları iyice temizlemeden evi boyamaya amatörce karar verirseniz boyama sırasında fırçadan çıkan küçük kusurlar, toz, kum taneleri,boya katmanının altında görünebilir ve sonucu olumsuz etkileyebilir. Tüm eksiklikler bir boya tabakasının altında barizce görülecektir.

Duvarlar kirli ve yağlı ise, yeni boyadan kaç kat olursa olsun yine o lekeler görünür olacak. Dahası böyle bir açığı kapatmak için Parlak boya kullanırsanız, kusurlar özellikle fark edilir. Gereksiz yere kat kat boyamayı ve hoş olmayan sürprizleri önlemek için duvarı önceden hazırlayın. Zımparalamak için zımpara kağıdı veya özel bir sıva aleti alın ve tümseklerin ve kusurların üzerinden geçin. Ardından tozu bir fırça veya süpürge ile fırçalayın. Duvar nemli bir bez ve sabunla silinerek lekeler çıkarılabilir.

Daire Boyama Fiyatları

Test Edilmeden hemen duvara boya uygulamayın

Renk seçimi, evin aydınlatması hatta ısınması durumu ile alakalıdır. Işık almayan odalar, açık renk boyanmalıdır. Büyük görünmesi istenen fakat küçük olan odalar için de açık renk tercih edilmelidir. Hangi tonun iç açıcı olduğuna karar vermeden önce, ön çalışma yapın. Bir fırça ile boyayı duvarın küçük bir kısmına yayın. Sonra oturup o renkle aylarca yaşamak isteyip istemediğinizi düşünün.

Bayrampaşa Boya Badana Ustası

Boya Badana Hataları ve Çözümleri Renk seçimi konusunda kararsız da kalabilirsiniz, Ataşehir boya badana ustalarımızın size yardımcı olacağı konulardan biri de profesyonel renk seçimidir. Evi kendiniz boyayacaksanız, yanlış fırça ve rulo seçimi de duvarlarınızı mahvedebilir. İlk kat boya için, uzun tüylü bir rulo seçmek daha iyidir – 1–1,5 cm Daha fazla boya toplayacak ve üniform renklendirme elde etmeyi daha hızlı ve kolay hale getirecektir. Yeniden boyama için kısa tüylü bir rulo – 6-7 mm daha uygundur, boyanın daha ekonomik kullanılmasına yardımcı olur ve kesinlikle iz bırakmaz.

Boya Badana Hataları ve Çözümleri

Tavan Duvar Boya Nasıl Yapılıyor

Boya Badana Hataları ve Çözümleri Doğal kıllı bir fırça tercih edin – yüzeyde tüy bırakmaz. İlk boya katmanını yukarıdan aşağıya dikey olarak çekin, ardından ikinci katmanı da yatay olarak çekin. Elbette boyamayı daha hızlı bitirmek ve bir an evvel eve taşınmak istersiniz. Ama duvarlarda ilk katman kurumadan, asla ikinci katmana geçmeyin. Öyle yaparsanız ıslak tabaka soyuluverecektir. Boya kullanırken ayarı iyi tutturmanız gerekir ne eksik ne de fazla boya kullanmalısınız. Kullanacağınız boyayı duvarlar için önceden hesaplamanız gerekir. Boya kutuları üzerinde, 1 metre kare alan için ne kadar boya gerektiği yazacaktır. Mutlaka işi uzatmamak için kaliteli marka seçmelisiniz. Ucuz boyadan çekeceğiniz 3 kat, yine kaliteli boyadan çekeceğiniz 2 kat ile aynı etkiyi yapar ve fiyatlar eşitlenmiş olur

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir