boya badana


Boya Badana ile İlgili Bilinmeyenler

Boya Badana ile İlgili Bilinmeyenler  konusu basit bir konu değildir ve uzmanlık gerektiren önemli bir konudur. duvar astarlama ve alçı işlerinden, renk seçiminin insan ruhu üzerindeki izlerine kadar bir çok konu bilinmelidir. Bu makalede boya badana ile ilgili bilinmeyenlere yer vermek istedik.

Laminat Parke Ustası

Yağışlı havalarda boya badana yapılır mı?

Boya badana her mevsimde yapılabilir, her ürünün kuruması farklı zaman alıyor. Sürekli yağış alan yerlerde boya badana ertelenmelidir. Aşırı nemli ortamlarda boya geç kurur. Havanın açık olduğu 2-3 gün, boya badana için yeterli zamanı verir. İnşaat Biter Bitmez Hemen Boya Badana Yapılabilir mi? Uzmanlar dış mekanlar için 46 gün, iç mekanlar için 90 gün beklenmesi gerektiğini ifade ediyorlar.

Hangi Tür Boya Tercih Etmeliyiz?

Kesinlikle yıkanabilir boya tercih etmeniz önerilir. Sert yağlı lekelerin çıkarılması zor olabilir ancak boyanız kaliteli ise bunun da püf noktaları var. Yumuşak sabunlu sıcak su ve limon suyu karıştırılmış sıcak -sabunlu su ile kolayca lekeleri çıkarabilirsiniz. Boya Sonrası Zeminde Oluşan Lekeler Nasıl Çıkar? Leke oluşur oluşmaz sıcağı sıcağına temizlenmelidir, nemli bezle kolayca bu lekeleri çıkarabilirsiniz. Emaye yapı üzerindeki boya lekelerini temizlemek için tiner gereklidir.

Boyanın Son Kullanma Tarihi Nasıl Anlaşılır?

Boya kapağı açılmadıysa 3 yıl ömrü vardır, kapak açıldıysa büyüsü de bozulur, 24 saat içinde boyayı kullanmanız önerilir. Akrilik, özellikle iç cephe duvarlarda mükemmel sonuçlar veren, yüksek yoğunluklu partiküller içeren su bazlı bir ürün anlamına gelir. Emülsiyonlar su bazlı akrilik esaslı boyalardır. Bunlar hem iç duvar yüzeyleri hem de dış duvar yüzeyleri için mevcuttur.

Boya Badana ile İlgili Bilinmeyenler

Su bazlı boyalar suda çözünmektedirler, yağlı boyalar ise mineral terebentin yağı gibi solüsyonlarda çözünür. Emülsiyonlar su bazlı boyalardır ve emayeler, cila ve paspaslar yağlı solüsyonlardır. Emülsiyon duvarda daha iyi görünür Yağlı solüsyon boyalar su geçirmez oldukları için mutfak ve banyolarda kullanıma uygundur. Emaye ahşap ve metal üzerinde de yağlı boya kullanılır.

Boya Öncesi Astarlama Yapmanın Yararı Nedir?

Duvar Boyama Sanatı

Astar boya, iç cephe duvarlarınızı boyamadan önce malzemeye uygulanan ilk kaplama tabakasıdır. Bu uygulama boyanın yüzeye doğru uygulanmasını sağlar, bu da boyanın daha uzun süre dayanmasını sağlar ve yüzeye ek koruma sağlar. Astar, gözenekleri ve yarıkları kapatır ve alkaliyi eklemlerden uzaklaştırır. Boya badana ustaları tarafından uygulanırsa, astar boyanın ömrünü uzatır ve estetik güzelliğini arttırır.

Boya Badana ile İlgili Bilinmeyenler

Boyama yapmadan önce, temizlik için pamuklu bez kullanmayın, bunun için yumuşak sentetik veya müslin bez kullanın. Çünkü pamuklu bezlerde lifler yüzeye yapışır. Boya bir kat çekildikten sonra kurumasını bekleyin, yaşken üzerine bir kat daha çekmeyin. zımpara işlemini sert bir şekilde yapmayın. Boya karıştırma işini, oranları hesaplama işini uzmanlara bırakın. Kalın Astar Çekilirse Ne Olur? Kalın astar çekilirse, havalar ısınmaya başladığında çatlaklar oluşabilir.

İstanbul’da En İyi Boya Badana Firması Hangisidir? e-boya badana A.Ş bu ilimizde faaliyetlerine 25 yıldır devam eden köklü bir şirket olarak, tüm yapı tadilat ve boya badana işlerinizi en iyi şekilde üstlenmektedir

 

Boya Badana Süreci Toplamda Kaç Günde Biter?

300 metre kare altındaki evleri için 2-3 usta ile işe girişilirse tadilat ile beraber iç cephe uygulaması maksimum 2 günde biter.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir