boya badana


Boya Badana Öncesi Duvar

Boya Badana Öncesi Duvar geldi ve evinizi boyamaya karar verdiniz, şimdi bulmaya geldi sıra. E-boya badana AŞ çalışanları ile bu işi sürdürmeye karar verirseniz, en doğru kararı vermiş olacaksınız. Çünkü ustalar,  öncesi titiz bir kalıntı temizleme ve tavanlardaki kireç kalıntılarını kazıma işini özenle yapmadan, boya işine geçmezler.

Boya Badana Öncesi Duvar ve Tavanların Hazırlanması

Kaldırılabilecek kireç kalıntıları, duvar-tavan nemlendirilerek spatula ile kaldırılır. Kalkmayan kireç tabakaları için ise penetrasyonlu akrilik astar uygulaması 2 kez ( kat) yapılmaktadır. Eki boya- eski kireç kalıntıları tamamen kaldırılmadan, yeni boyanın çekilmesi, kısa süre sonra dökülmelere yol açacaktır. Bu yüzden işi çok acilen bitirme telaşı ile ustaları sıkıştırmamanız daha uzun süre dayanacak güzel bir iş çıkarmaları için gereklidir.

 

Boya Badana Öncesi Duvar ve Tavanların Hazırlanması

Ustalar, zaten boş yere oyalanmak ve zaman kaybetmek istemezler, ancak duvarlar, mutlaka bakım gerektiriyorsa, ilk gün tüm tavanlar ve duvarlar iyice nemlendirilir, ikinci gün tüm kalıntılar kazınır ve duvar boyası tamamen kaldırılır.

Zeminin hazırlanması, yeni boyanın iyi yapışması için gerekli olduğundan bu iş sabırla yapılmalıdır. İkinci günde, nemlendirilen katmanların zımpara edilmesi, nemin tamamen kurumasının sağlanması, delik içe çökük alanların alçı ile doldurulması ( derin çukurlarda sıva alçı, sığ çukurlarda saten alçı) çok önemlidir.

 HazırlanmasBoya Badana Öncesi Duvar

Duvarlarınızdan tüm kalıntılar tamamen silindikten ve duvarlar düz hale getirildikten sonraki aşama; ilk kat boyayı atmaktır. Öncesinde tavanlar en az 2 kat beyaz  ya da kireçle badana yapılır. Sonra da iç duvarlara geçilir. İç duvarlarda çukurları doldurmak için ekilen alçının da zemine sıfır olması için zımparasının yapılması gerekir.

Boya Badana Öncesi Duvar ve Tavanların Hazırlanması

Tavanlardaki kirecin çıkarılması için, karbonat katılmış suyun, rulo yardımı ile tavanlara iyice yedirilmesi gerekir. Bazı müşteriler, eski boya kalıntıları iyice kazınmadan, direkt olarak boya işlemine geçilmesini isteyebilirler. Bu şekilde üstün körü ve acele ile yapılan işler, uzun ömürlü olmazlar. İyisi mi siz, işin ehli boya badana ustalarına güvenin ve en azından 1 yıl boyunca bir daha boya işi çıkmasın.

Boya Badana Öncesi Duvar ve Tavanların Hazırlanması

Özellikle son aylarda dünyayı kasıp kavuran virüs kaynaklı hastalıkların ölüme götürmesi, çok ciddi önlemlerin alınmasını da gerekli kılıyor; bu ciddi önlemlerin, kişisel temizlik ile sınırlı kalmaması gerekiyor.

Evlerin de temizlenip boya badanadan düzenli olarak geçirilmesi, bahar temizliğinin aksatılmaması gerekiyor. Tüm aile fertlerinin sağlığını yakından ilgilendiren, yaşam alanlarımızın sağlığını da korumak gerekiyor.

Uygun FİYATA

Temiz olmayan ve duvarları yıllarca is, bakteri parazit ve nem toplayan duvarlar, hastalık yayıyor. Bu nedenle boya badana işinin önemi de artıyor. Fakat  işini yaptırmak için rastgele ustalarla çalışmak yerine, bu işe baş koymuş deneyimli ve profesyonel şirketlerle çalışmanız daima size kazanç sağlar. Boya Badana Öncesi Duvar ve Tavanların Hazırlanması de işin zamanında teslimi için işin uzmanı elemanlarla çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Boya Badana Öncesi Duvar ve Tavanların Hazırlanması

Dahası iş sonrası, müşterinin memnuniyetine büyük önem veren gibi şirketlerle çalışmanız; oluşabilecek anlaşmazlıkları ya da memnuniyetsizlikleri anında giderme şansı verecektir. Kısacası, işi, kaliteli kalifiye ile yapılabilir. Bu ustalar, İstanbul ilinde, e boya badana AŞ şirketinin bünyesinde, farklı ilçelerdeki şubelerde, telefonlarınızı bekliyorlar.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir