Boyama

Boyama


Boya Badana Öncesi ve Sonrası

Boya Badana Öncesi ve Sonrası Evlerde duvarların rutubet sorunu, özellikle denize yakın ılıman coğrafyalarda yaşayanların sorunudur. Yine gün içerisinde güneşe girmeyen evler de yüksek nem oranına sahip bölgelerde birçok kişinin yaşadığı en yaygın sorunlardan biridir ve duvarların rutubeti nem küf ve hastalıklara yol açar. Duvarların içinde oluşan nem uzun yıllar baz alındığında binanın yapısında ve temellerinde ciddi hasarlara yol açmaktadır, özellikle bu nem binanın zemin katlarında ise duvarlarda bir küf tabakası oluşması ve konut sakinlerinin sağlığına zarar vermesi söz konusudur.

Boya badana yaptırmadan önce, küf nasıl giderilir, duvar temizliği nasıl yapılır, gibi soruların cevaplarını bilmeniz gerekiyor. Nem ve küf duvarlarda pek çok mikrop ve mantar barındıracaktır bu da hem yapının ömrünü kısaltır hem de yapının içinde yaşayan bireylerin sağlığını bozacaktır.

Nemin Asıl Kaynağını Tespit Etmekle Başlayın

Duvarlarda nemin ortaya çıkmasının nedenlerini araştırmanız gerekiyor. Sızıntılar, güneşin eve az uğraması, duvarların nem tutması, iklim, denize yakınlık gibi birçok faktör birlikte düşünülebilir. Nemden kurutulmak için e-boya badana AŞ firmasının yeni ve etkili önerileri var. Nemin oluşmasının nedenleri ortaya çıkarıldıktan sonra, o sorunun halledilmesi sizi rahatlatacaktır. Duvarlardaki nemden kurtulmak için, pahalı olabilecek ve evin temellerinde çok fazla onarım gerektiren birçok yöntem var.

Beykoz Boyacı Ustasıları

Ve bu durum uzmanların görevlendirilmesini gerektiriyor. Duvarlarda yıkıma veya çatlamaya gerek kalmadan nem ve küften kurtulmanızı sağlayacak çözümler için e-boya badana AŞ uzmanlarından yardım alın. E- boya badana ve dekorasyon ustaları, duvarlardaki su izlerini silerek nemi azaltmaya ve duvar yüzeyinde bir küf tabakası oluşumunu önlemeye yardımcı olacaklar. Nemin kaynağı üzerinde etkin araştırmalar yapacaklar.

Boya Badana Öncesi ve Sonrası Duvarlarda Nem ve Küf Sorunu Nasıl Giderilir?

Sizin evlerinizde alacağınız önlemlerden biri , bikarbonat soda Kullanımı olacaktır. Kabartma tozu suda çözdürülerek oluşturulan solüsyonla ve bir pamuklu bez ile küfleri ovalayarak silebilirsiniz. Küflü duvarları küften temizledikten sonra, bu odalara hava sirkülasyonunu arttırabilirsiniz. Su kaçakları üst dairelerin borularından sızan kaçakları tespit ettirebilirsiniz.

Bayrampaşa Boya Badana Ustası

Boya Badana Öncesi ve Sonrası

Pencerelerinizi gün boyu açık tutmak bir çözüm olabilir. Nemin ( zamanla toplanan suyun) kaynağına varıp bu sorundan kurtulmanız belli bir araştırma gerektirir. Ancak coğrafi olarak denize yakın bir yerleşim yerinde yaşıyorsanız, bu kez daha radikal dekorasyon ve yalıtım çalışmaları gerekebilir. İç ve dış izolasyon- mantolama uygulamaları sizi büyük oranda bu sorundan uzun vadede korur.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir