istanbul-kartonpiyer


Boya Badana Renk Seçiminde Uzman Yardımı

Boya Badana Renk Seçiminde Uzman Yardımı zamanı geldiğinde, bu işin en güzel ve heyecan verici yönü, yaşam alanınızı hangi renge boyayacağınıza karar vermektir. Renk seçimini Feng Shui felsefesine göre seçebilir ya da evinizdeki odaların, ışık durumuna göre ve mobilya. Perde ile uyum açısından yaratacağı ambiyansa göre doğru seçmek çok önemlidir.

E-boya badana AŞ şirketi size bu konuda en profesyonel yardımı yapabilecek, İstanbul’da hizmet veren bir firmadır. Firma, her marka boya kartelaları ve önceden evinizin boyasını görme şansı veren. Bilgisayar programları ile dekore aşamasında profesyonel hizmet vermeye hazır, pekiyi siz hazır mısınız?

Boya Badana Renk Seçiminde Profesyonel Yardım

Bayrampaşa Yıldırım Boya Badana

Her insanın farklı bir ruh hali vardır ve her insan için, iç açıcı renkler farklılık gösterir. Bunun da ötesinde, renklerin insan ruhunda yaptığı çağrışımlar vardır. Bu bilgiyi binlerce yıl önce uzak doğu keşfetti. Bu konuda biraz daha bilgi vererek, renk seçiminin önemini vurgulayalım. Boya badana yaptırmadan önce, hangi renklerin hangi ruh hallerini ortaya çıkardığını inceleyelim.

Uygun Fiyata Boya badana

Her insan, hayat felsefesine göre, yaşadığı alanı renklendirebilir. Tasarım biraz pahalı bir işlem olabilir ama renk seçimi, ucuz ve kolay bir çözümdür. 5 duyumuz arasında yer alan en önemli duyumuz olan görme duyusuna hitap eden renklerin, beynimizde oluşturduğu çağrışımlar, kişinin ruh halini ve tepkilerini belirler.

Işığın farklı dalga boylarına göre oluşturduğu renklerin zihnimizde oluşan algıları da etkilediği bilinmektedir. Örneğin duvar rengini sıcak renklerden seçtiğinizde, odanız daha dar görünür, soğuk renkler seçtiğinizde daha büyük görünür. Ferahlatıcı etki göstermesi açısından, küçük hacimli odalarda pastel renklerin tercih edilmesi önerilir.

BOYA BADANA

Tavanı alçak olan yapılarda tavana sıcak pastel renkler kullandığınızda tavanın daha da alçakta olduğu ilüzyonu oluşur. Duvarlarda mavi koyu tonunu kullanmak, özellikle mutfaklarda koyu mavi seçmek, iştahı azaltır, kilo vermek. İsteyenler bu rengi denemelidir mutfakta koyu kırmızı veya sarı rengi kullanmak, iştahı artırır.

Lüks lokantalarda, renklerin etkisinin farkına varılan yerlerde, duvarlarda mavi renk kullanılmaz. Çünkü iştah kapatır. Aynı rengin açığını kullanmak, enerji dolu hissetmenize yardım eder, zihninizi daha fazla kelime alma yönünde geliştirir. Kırmızı renk, hareket coşku aşk ve ateş ile ilgili bir renk olduğundan. Hareket istediğiniz iç mekanlarda duvar boyası olarak kırmızı ve tonlarını seçebilirsiniz.

Boya Badana Renk Seçiminde Uzman Yardımı

Mesela mutfakta sarı, yatak odasında kırmızı, oturma odasında açık mavi renk seçebilirsiniz. Limon sarısının ve açık sarının, iştah arttırıcı etkisi vardır. Mekanınızı ışıkla beraber daha canlı ve parlak hale getirir. Yeşil renk, yatıştırıcı bir özellik gösterir, toplantı alanlarında yeşil ve tonlarını. Kullanmak daha sakin ve dingin düşünmeyi sağlayabilir.

Küçükçekmece Boya Badana Ustası

Dekorasyon alanında sık kullanılan mor ve tonları, kişiyi daha hayata açık tutar. Daha geniş hayal kurması için teşvik eder. Mor, inceliğin zerafetin rengidir. Romantizmi sevenler, pembe ve tonlarını seçebilirler.

Renklerin İnsan Ruhu Üzerindeki Etkilerini Daha İyi Anlatan Spritüalizm Akımı

Spiritüel alanla ilgilenenler, evrende gizemli ve alt planda çalışan bir takım enerjilerin. Harekete geçmesi için renklerin ayrı bir yerinin olduğunu bilirler. Hatta insanların omurgaları üzerinde var olduğu kabul edilen çakra noktalarının. Her birinin bir renkle bağlantılı olduğuna inanırlar kuyruk sokumundan başlayan ve beyin. Bölgesine kadar ilerleyen omurilik kanalı boyunca 7 adet aydınlanma noktasının her biri farklı bir renkle ifade edilir. Kök çakra olan ilk bölge, insanın aydınlanma. Yolundaki ilk basamağıdır, kişi bu basamakta kırmızı rengi yansıtır.

Boya Badana Renk Seçiminde Uzman Yardımı

Bu renk, tutku arzu ve hayatla ilgili olan tüm enerjilerin en yoğun olduğu birinci basamağın rengidir. İkinci aydınlanma noktasının rengi, turuncu. Üçüncü nokta sarı, 4. nokta yeşil, 5. nokta mavi ve 3. gözün ( alnın orta noktasında. Hayali gözün) rengi indigo, taç çakranın rengi mor menekşe rengi olarak kabul edilir. Bu öğretiye göre her beden bir renk yayar ve bu renkleri sadece ileri aşamalarda. Aydınlanmış kişiler algılayıp karakter tahlili yapabilir. Renkler, uzak doğu öğretilerinde hastalara şifa verme amacıyla da kullanılırlar. Duvar boyası seçerken, rastgele renk seçmemek, en azından bu öğretilere göre renk. Seçip boya badana işini başlatmak daha iyi olabilir.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir