Boya Badana Ustası ve Boya Hazırlığı

Boya Badana Ustası ve Boya Hazırlığı Yaz mevsimlerinde en fazla tadilat, boya badana ve bakım duvarlara yapılıyor. Duvarlara yapılan mantolama ve boya işleri müşterilerin en çok rağbet ettiği alan oluyor. Bu dönemde boya badana ustası bulmakta oldukça zor oluyor. Bu yüzden önceden boya badana ustası bulmak ve randevu almak önemli. Geç kalmadan e-boyabadana.com adresinden boya batanı ustası arayın ve randevunuzu alın.

Boya Badana Ustası ve Boya Hazırlığı

Boya Badana Ustası ve Boya HazırlığıBoya yaptırmak istediğiniz zaman ve ehil seçimi beraberinde önemlidir. Özellikle mevsim olarak yağışın olmadığı sıcak mevsimli günler boyanın çabuk kuruması ve kokunun hemen dağılması için önemlidir. Kış aylarında da boya yapılabilir ancak daha zorlayıcıdır. Eğer ki siz kendiniz boya yapacaksanız dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta bulunmaktadır.

Boya Badana Hazırlığı

  • Boya Badana Ustası ve Boya HazırlığıBoya yapılacak odada ki bütün eşyaları toplayın.
  • Toplayamıyorsanız da üstüne bir branda ya da bez örtü ile iyice kapatın.
  • Oda da bulunan tüm priz ve elektrik anahtarını sökün.
  • Sökemiyorsanız da kağıt bantla iyice bantlayın ki boya olmasın.
  • Oda da sökülemeyen sabit monteli eşya varsa onları da iyice sarın ve korumaya alın.
  • Mesela avize sökülmüyorsa çöp poşetine iyice geçirin ve açıkta hiçbir yeri kalmayacak biçimde bağlayın.

Bunlar dışında açıkta kalan zemine de bir branda serin ki parke veya zemin döşemelerine damlayan boyaları daha çıkarmak için uğraşmayın.

Diğer yandan duvara boya yapmadan önce şu noktalara da özen gösterin;

  • Boya yapılan yüzeyden iyi sonuç almak için, üst yüzey hazırlığı denen işlem önem arz eder.
  • Kolay ve dayanıklı bir boyama için yüzeydeki eski boya, kabarmış, rutubetden dolayı kalkmış boyalar ve kağıt kalıntıları çıkartılmalı, üst yüzey iyice zımparalanmalı ve zımpara sonucu oluşan tozlar duvar yüzeyinden temizlenmelidir.
  • Duvar yüzeyinde bulunmakta olan kir, pastel boya, renkli kalem boya ve lekeler deterjanlı su ile temizlenip iyice kuruması beklenmelidir.
  • Eğer ki duvarda minik çatlak ve delik bulunmaktaysa uygun bir dolgu macunu ile doldurulmalı ve ardından bütün yüzeye astar uygulaması yapılmalıdır. Astar kuruduktan sonra boya badana işlemine geçilebilir.

Boya Badana Ustası ve Boya Hazırlığı

Sizde evinizi, iş yerinizi yada bulunduğunuz mekanı boyamak istiyorsanız ve bu işlemi kendiniz yapamayacaksanız aradığınız boya badana ustası e-boyabadana.com da sizlere bir telefon kadar yakın. Bir boya badana ustası ile zahmetsizce iletişime geçin boya badana işlerinizi yaptırın. Boya badana ustası arayanlar uzman boya badana ustasını e-boyabadana.com da buluyor.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir