Boya ile Ev Dekorasyon

Boya ile Ev Dekorasyon Evin dekorasyonunu değiştirmek isterseniz mobilyalardan ve evin renginden başlayabilirsiniz. Mobilyalarınız hala iş görüyorsa ya da mobilyaları değiştirmek pahalı geliyorsa evinizi boyatmak en iyi tercihtir. Evinizi boya badana yaparak dekorasyonunu değiştirebilirsiniz.

Boya ile Ev Dekorasyonu Önerileri

İçinizdeki yaratıcılığı ortaya çıkararak farklı dekorasyonlara sahip olabilirsiniz. Aşağıdaki renklerden bazıları sizlere ilham kaynağı olabilir.

Kırmızı Renk

Kırmızı renk genelde aşkın ve tutkunun sembolü olarak bilinir. Psikolojik olarak ise etkisi metabolizmayı hızlandırmaktır. Kırmızı renk ülkemizde genelde ofislerde kullanılır. Sıcak bir etki yaratmak için bu rengi kullanabilirsiniz.

Mavi Renk

Mavi rengin temsil ettiği duygu sadakattir. Sosyal medya siteleri ve bazı uygulamalar mavi rengi kullanılır bu sadakatten gelmektedir. Sakin bir renktir beyaz mobilyalar ile rahatlıkla kullanılabilir. Psikolojik etki olarak kişi kendini rahatlamış ve güvende hisseder.

Yeşil Renk

Boya ile Ev DekorasyonMavi gibi bu renkte de kendinizi güvende hissedersiniz. Yeşil renk aynı zamanda otoriteyi de temsil eder. Doğal bir görünüm sağlayan bu renk ahşaplarla kullanılabilir. Psikolojik olarak ise üretkenliği arttırdığı tespit edilmiştir.

Sarı Renk

Sarı renk zekayı temsil eder. İnsana psikolojik olarak enerji verir. Modern evlerde mutfaklarda bu renk tercih edilebilir. Mor renk yüceliği temsil eder. Kapalı tarzda mor renk kullanılan evler daha lüks görünür. Geniş bir odanız ya da ofisiniz varsa bu rengi tercih etmenizi öneririz. Şık duran bir renktir.

Siyah Renk

Genelde mutsuzluğu çağrıştırır. İnsanın ruhunu daraltan bir renktir fakat asildir. Eğer tutkunuz varsa bu rengi tercih edebilirsiniz ama dikkatli olmakta fayda var.

En çok tercih edilen ferah renklerden birisidir. Saflığı temsil eder. Huzurlu ve ferah hissettirir.

İnsana neşe verir. Genelde pembe renk kullanan evler eski tarz evlerdir. Dilerseniz farklı tonlarıyla pembe rengini evinizde kullanıp güzel bir dekorasyon sağlayabilirsiniz.

Boya ile Ev Dekorasyon

Yukarıda birkaç adet rengin duygu yüklerini ve psikolojik etkilerinden bahsettik. Bu renklerden beğendiklerinizi evinize veya ofisinize uygulayarak farklı dekorasyonlara sahip olabilirsiniz. Dilerseniz boyalarla güzel şekiller çizdirip mobilyalarınız ya da beyaz eşyalarınız ile bunları kombinleyebilirsiniz. Dilerseniz bizlere danışabilirsiniz.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir