Boya İşçilik Fiyatları

Boya İşçilik Fiyatları Evinizi baştan uca kadar boyamaya kadar verdiğinizde maliyet hesabı yapmak için belirli kriterlere dikkat etmeniz gereklidir. Bunlar arasında öncelikle kullanacağınız boya seçimi yer alıyor. Bu alanda boya işçilik fiyatları kaliteli boya kullanımı orantılı olmaktadır. İç ya da dış mekanlarda boyama yaparken bu ayrım yapılmalıdır. Seçilen boyanın duvarın yapısına uygun olması gereklidir.

Boya ve Badana Yapılış Aşamaları

Bunun yanında insan sağlığı içinde kötü bir etkisi olmaması önemlidir. Boya seçimlerinizde evinizde eşyalara uyması, gözü yormayan, uzun süre kullanabileceğiniz bir renk olması da seçimlerinizde dikkat edeceğiniz ana kriterler arasında yer alır.

Boya İşçilik Fiyatları için Dikkat Edilen Kriterler

İşçilik hesaplanırken m2 olarak fiyatlar verilir. Ancak boya yapılacak olan alanlarda ön keşiflerin yapılması daha sağlıklı bir maliyet ortaya çıkmasını sağlayacaktır. İşçilik içerisinde farklı çalışmalar olabilir. Alçıpan asma tavan, alçıpan bölme duvar, alçıpan üstü saten alçı, derz, tavan plastik boyaması, duvar iç cephe boya uygulaması gibi çalışmalarda fiyat farklıdır. Bu alanda en zahmetli çalışma fibercement kaplama olmaktadır. Bu alanda boya işçilik fiyatları yüksek aralıklarda olabiliyor.

Ümraniye Boya Badana Ustaları

Boya İşçilik Fiyatları

Tavan plastik boyama ve suvar iç cephe boyama uygulamaları ise daha zahmetsiz olarak tercih edilebilecek seçeneklerdir. Kaba sıva, kutu profil ve kaynak işleri gibi farklı alanlarda da yapılacak uygulamanın çeşidine göre maliyet hesaplanabiliyor. İşin mahiyetine ve kullanılacak malzemenin durumuna göre fiyat aralıklarında değişimler olabilir.

Bayrampaşa Boya Badana Ustası

Genel Maliyet Hesaplamasında

Boya maliyeti hesaplayabilmek adına boya yapılacak alanında büyüklüğünün bilinmesi önemlidir. Tavan yüksekliğinden, kapı ve pencerelerin büyüklüğüne kadar her detay bu alanda çok önemlidir. Hesaplamalar yapılırken boya işçilik fiyatları boyama yapılacak alanın m2 ölçüsüne göre hesaplanmaktadır. Genel maliyet hesaplarken malzeme içinde saten boyaların maliyeti de unutulmamalıdır.

Plastik boyalar ya da dekoratif, ithal boyalar kullanımı da genel maliyeti etkileyecek seçenekler arasında yer alıyor. Boya öncesinde boyama yapılacak alanın tadilat, sıva ya da alçı uygulamaları ya da kapı, pencere ve tavan boyalarının yapılması durumunda ise yapılan çalışmanın maliyeti değişebilir. Bu nedenle boya maliyeti için malzeme+ işçilik kalemleri tek tek hesaplanması önemlidir

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir