Boya Tadilat İşleri

Boya Tadilat İşleri Her ev için önem arz eden, düzenli olarak yapılması gereken işlerdir. Evinizi güzel bir şekil tadilat tamirat ettirdiniz ve boyattınız maalesef bir ya da birkaç yıl sonra yeniden boyatmanız ve tadilattan geçirmeniz gerekecektir.

Bunun nedenleri evinizin eskimesi ya da kirlenmesi olabilir. Bu elinizde olmayan nedenlerden kaynaklanır. Ne kadar temiz olursanız olun ya da ne kadar özenli olursanız olur bu kaçınılmaz bir sondur. Boya ve badana yapılmadan önce de ev tadilatı yapılması gerekmektedir. Bu tamirat ve tadilat işlerinin bir sıraya göre olması gerekmektedir.

İstanbul Villa Daire Ev BoyamaBu sıra aşağıdaki gibi ayarlanabilir.

Boya yapmadan önce tadilat işlerinin belirlenmesi gerekir. Bu tamirat ve tadilat işleri bütçenizi de belirlemenize yardımcı olacaktır. Hem boya işi yaptırırken gözünüzden kaçan bir nokta olmaz.

Boya Tadilat İşleri Boya yapmadan önce ufak tefek eşyalarınızı kaldırın. Bu önemli bir detaydır işiniz hem daha hızlı hem daha ucuz olacaktır. Boyacı ustaları tadilat ve boya boya yapmadan önce eşyalarınızı taşıyacak veya üstlerini bir örtü yardımıyla kapatacaktır. Bu işlem hem fiyata ekstra bir yük bindirir hem de zamandan çalar. Ufak tefek küçük eşyalarınızı siz kaldırırsanız daha iyi olur.

Zekeriyaköy boya badanaBoyacı ustaları sizleri için küçük kırık dökük yerleri tamir edecektir. Bunun için ekstra bir ücret ödemenize genelde gerek yoktur. Eğer kırık veya çatlak yer fazlaysa ekstra ücret talebi olabilir. Bunu ustanıza danışın. Ardından ücret karşılaştırması yapın.

Boya tadilat işleri yapılmadan önce temizliğe girişmeyin. Bu gereksiz bir enerji harcaması olacaktır. Ev tamir veya tadilat yapıldığında ya da boya yapıldığında ister istemez kirlenecektir. Yeniden temizlik gerekecektir. Eğer siz bu işlemler yapılmadan önce temizlik yaparsanız bu iş gereksiz yere enerji harcaması olacaktır.

Boya Tadilat İşleri

Zaman ayarlaması yapmayı unutmayın. Eğer zamanınız darsa veya hiç yoksa mutlaka yaptıracağınız işi planlayın. Ustaların başında durmak isteyebilirsiniz ya da istemeyebilirsiniz. Fakat bizim tavsiyemiz ustaların başında durmanızdır. Böylece ustaların gözden kaçırdığı yerleri siz gösterebilirsiniz. Böylece bir sürprizle karşılaşmazsınız. Bu önemli bir detaydır.

Boya Tadilat İşleri

Eğer evi kendiniz boya ve tadilat yapmak istiyorsanız yapmayın deriz. Çünkü ustalar bu işin ehlidir ve işinizi hem daha ucuz hem daha hızlı halledebilirler. Ücretsiz olarak firmaları arayabilir ve fiyat hesaplaması yapabilirsiniz.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir