Boya Usta

Boya Usta İyi bir beton, metal, sıva kaplı yüzeyler, boya vs gibi işlemlerin bilgi ve becerisine sahip olan kişidir. Bu kişiler belli başlı aşamalardan sonra kendini geliştirerek bu unvanı alırlar. Bizde boya badana gibi ihtiyaçlarımızı karşılamak için boya ustalarına ihtiyaç duyarız. Kendine güvenen yetenekli olduğunu düşünen herkes boya yapabilir. Fakat boya yapmak meziyet ister. Kimi boyacılar işinin hakkını vererek çalışırken kimileri ise süresini doldurup, parasını almaya bakarlar.

Ümraniye Boya Badana Ustaları

Böyle Çalışanlar Rağbet Görmezler

Yapacağı İşlem Görevleri Belli Başlı Olarak Şunlardır;
İşlem yapacak zemini hazırlar.
İşlemi yapacağı zemin için malzemeleri hazırlar.
İşleme başlamadan önce eskimiş yüzeyleri temiz ve düz hale getirir. Yontulmuş, zarar görmüş, bozulmuş olan yerleri dolgu maddesiyle doldurur, işleme hazır hale getirir.

Arnavutköy Boya Badana UstasıBoya Usta

İşleme başlamadan önce gerekli malzemelerini hazırlamaları gerekmektedir. Öncesinden hazır olan malzemeler ustanın işini kolaylaştıracaktır. Ustaların kullanması için gerekli olan malzemeler; rulo, zımpara, metre, çeşitli fırçalar (ince-kalın) merdiven, maske, boya hazırlama kapları, alçı, ahşap koruyucular ve vernikler, boya tabancası, çeşitli boyalar (akrilik, plastik, sentetik, su bazlı boya vs.) ve buna benzer malzemelerdir.

Boya ve Badana Yapılış Aşamaları

Boya ustalarının el becerileri kadar kullandığı malzemelerde önem taşır. Ustalar kullandığı malzemelerin kalitesini ne kadar artırırsa yapmış olduğu işlemde kendini o denli gösterir, yapılan boyanın ömrü uzun olur. Ama her zamanda seçilen boyalar boya ustası tarafından seçilmeyebilir.

Badana  Usta

BOYA BADANAB

oya yapmak beceri ve yeteneğin yanı sırada bir sanat işidir. İşini severek yapan ustalar sanatını icra etmiş olurlar. Her meslekte de önemli olduğu gibi işini severek, isteyerek ve disiplinli yapmakta önemlidir. Aksi takdirde o iş senin için sıkıcı bir hal alabilir. Boya ustalarında aranan bir başka niteliklerde iyi bir dinleyici olmasıdır. Söylenilenleri anlamalı, müşterilerin isteklerine karşılık vermelidir.

Bayrampaşa Boya Badana Ustası

Uygun Fiyata

Boyacı Ustası yapılacak yer eşyalı bir yer ise bu usta tarafından biraz daha yorucu olabilir. Evdeki eşyaları özenli bir şekilde bakması da gerekir. Aksi takdirde müşteri ile sıkıntı yaşama olasılığı yüksektir. Eşyaları korumak için örtü naylonu kullanılmalı, prizler için önlem almalı, maske bandı kullanmalıdır. Boyacı işini erken bitirmek için kurumamış duvara ikinci kat boya vurmamalıdır. Kısacası boya ustası her konuda müşteriye hitap etmelidir.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir