Boyama

Boyama


Dış Mekan Boya Seçimi

Dış Mekan Boya Seçimi için üretilen boyaların yapısal olarak hem estetik beklentileri karşılayacak hem de iç cephe boyalarına oranla binanın dış cephesini koruyucu bileşikler içermesi yani daha dayanıklı olması gerekiyor. Binaların dış cephelerinde kullanılan dış mekan boya ne kadar kaliteli olursa binanın dış mekanı o kadar iyi korunacaktır. Ayrıca dış mekanlar için kurulan iskeleler iç mekanlara göre daha fazla çaba ne zaman gerektirdiği. İçin, dış mekanlarda mutlaka kaliteli boya kullanılmasına önemi göstermek gerekiyor.

Dış Mekan Boya Seçimi

Dış Mekan Boya Seçimi

Dış cephe boyaları daha fazla toksik ve spesifik maddeler içerdiği için güneşin ultraviyole ışınlarının. Tahrip edici etkilerine karşı daha dayanıklıdırlar. Kapatma özelliği daha iyi olan ve buhar geçirgenliği iyi olan bu boyalar binaların dış duvarlarını niteliksel olarak güçlendirir. Betonarme olmayan ahşap cepheler içinde üretilmiş olan boya ve vernikler; hem dış görünüşe dekoratif bir yüzey kazandırmak hem de olumsuz. Dış hava şartlarına yağmura ve güneşe karşı yüzeyi korumak amacıyla özel bileşikler katılarak üretilmektedirler. Atmosferik etkilere ve ultraviyole radyasyona karşı koruma sağlayan dayanıklı dış cephe boyalarının seçimi, ancak profesyonel Boya badana ustalarının önerileri ışığında yapılmalıdır.

Dış Cephe boya seçiminde Uzman yardımı Alın

Son derece kaliteli bir örtme özelliğine sahip olan ve buhar geçirgenliği yüksek. Dış cephe boyaları üretilirken iç cephe boyalarının üretimine göre daha farklı özel formüller kullanılmaktadır. Bu formüller sayesinde dış cephenin ahşap yapısı ve dokusu korunarak uzun yıllar boyunca sağlam kalmasını temin etmektedir. Ayrıca ahşap yapıları küften koruyacak özel maddeler içermesi boya seçiminde, dikkat edilecek özellikler arasındadır.

Dış Mekan Boya Seçimi

Sefaköy Boya Badana UstasıMineral cepheler olarak adlandırılan betonarme yapıların dış tarafı. Su ve güneş etkilerine karşı daha az dayanıklıdır ve daha çabuk yıpranırlar. Bu nedenle bu tür yapıların dış cephe boyaları seçilirken mutlaka profesyonel yardım almak gerekiyor. Bu tür boyaların üretiminde, göz önüne alınan dış ortam fiziksel şartların olumsuz etkileri ve güneş etkileri. Dikkate alınmaktadır bu etkilere karşı koruma, renk solmasına ve aşınmaya karşı direnç sağlayan. Güçlü formüllerle ve desteklenen dış cephe boya markalarının seçimi önemlidir.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir