istanbul-kartonpiyer


Doğru Tavan Boyama ve İç Cephe Duvar Boyama

Doğru Tavan Boyama ve İç Cephe Duvar Boyama Tavanı nasıl boyuyorsunuz, ya da tuttuğunuz ustalar, tavan boyama ve iç cephe duvar boyama konusunda nasıl bir yol izliyor hiç merak edip izlediniz mi? Işıl ışıl parlayan pürüzsüz bir tavan, bir dairenin iç cephesinin en önemli parçasıdır. Ondan sonra kartonpiyer işi ve duvarların boyası gelir. Tavanı kendiniz boyamak isterseniz, Doğru Tavan Boyama ve  işinin sorunlu ve zor bir iş olacağını belirtelim. Daireyi tamamen batırmak da mümkün. Yerlere boya dökülmesi acemi boyacılar için kaçınılmaz bir son olacak.

Boya ve Badana Yapılış Aşamaları

Bunu önlemek için, rulonuzu profesyonel olarak seçmelisiniz. Her rulo farklı yüzeyleri boyamak için farklı verimliliğe sahiptir. Boya da öyledir. Tavanı yenilemek için ya plastik beyaz boya ya da kireç kullanabilirsiniz. Eğer kireç kullanacaksanız, kelle kireç ya da hazır toz kireç seçerek tam ölçüsünde sulandırmalısınız, fazla sulu solüsyon, tavana yapışmaz, az sulu solüsyon da kalın bir tabaka oluşturur ve dalgalı çirkin bir görünüm ortaya çıkar. Tabi öncesinde, tavanın iyice kazınması yerlere serpilen tozların alınması gerekiyor.

Malzeme ve İşçilik Kaliteli ise Boya ve Badana İşi Çok İyi Olur

Seçilen malzeme çok önemlidir, piyasada 5 liraya rulo alabileceğiniz gibi 25 liraya da rulo satın alabilirsiniz. En iyi malzemeyi kullanmak, verimi arttırır. Badana da plastik boya da tavana uygulanırken, fırça değil rulo kullanın. Ruloyu tamamen boya akacak şekilde yüklemeyin, boyaya değdirerek ve çevirerek kaplayın sonra da tavana doğu batı ya da kuzey güney yönünde aynı hatları çekerek yapmaya başlayın. Doğru Tavan Boyama ve İç Cephe Duvar Boyama  en zor iştir. Kollarınız bir süre sonra ağrımaya başlar.

Şişli Boya Badana Ustası

Gözlerinize yüzünüze boya damlar. Bu yüzden bu işi severek yapmayacaksanız, bu işin erbabı olan e-boya badana ustalarına yaptırın. Onlar 3-4 kişilik ekipler olarak çalıştıkları için, biri yorulduğunda diğeri işe devam eder. Kısa sürede boya badana başarılı bir şekilde biter. Siz de hem yorulmazsınız hem de lekelerle uğraşmazsınız. İş sonrasında da temizliğe özen gösteren ustalar, evi bitirip oturmaya hazır hale gelecek şekilde teslim ederler.

Duvar Boyama

Tavan boyama zorlu iştir, duvar boyama biraz daha kolaydır. Ama bu iş de yorucudur, çünkü tek kat değil en az 2 kat çekilmektedir ve her noktada aynı boya yoğunluğunu elde etmek ustalık ister. Dahası alçılanmış alanların daha mat görünme riskini de ustalar önler. Titiz çalışma ile sanki duvarınız yeni sıvanmış gibi bir görüntü elde edildikten sonra 3-4 yıl dayanacak boya katları çekilmeye başlar.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir