Duvar Boyacısı

Duvar boyacısı dediğimizde aklımıza ilk gelen şey boya kokusu oluyor genelde. Evimizi ya da ofisimizi boyatmak ve yenilemek istediğimizde hemen bir boyacı ustası bulmak gerekiyor. Bunun için internette bulunan firma ve şirketlerden yardım alabilirsiniz. Eğer tanıdıklarınız varsa onların vasıtasıyla ustalara ulaşabilirsiniz. En iyi seçenek internetten araştırmaktır. Çünkü internette yer alan firmalar ve ustalar müşteri odaklı çalışırlar. Müşteri odaklı olmaları sayesinde saygılı, hoş görülü, sabırlı ve sakin olurlar. Aynı zamanda rekabet çok olduğu için işlerinizi daha ucuza yapabilirler.

Duvar Boyacı Ustalarında Hangi Özellikler Olmalı?

Tecrübeli Olmalı

Bir ustada bulunacak en önemli özellik bizce tecrübeli olmasıdır. Tecrübesiz insan usta değil çırak sayılır. Tecrübeli usta eve hangi rengin yakışacağını, hangi boyanın kullanılması gerektiğini ve hangi malzemelerin kullanılması gerektiğini bilir. Ona göre davranır hızlıca fiyatını verir ve işini yapar.

Hijyen ve Temizlik

Duvar boyacısı işini yaparken titiz davranmalıdır. Sonuçta aslan yattığı yerden belli olur. Bir usta işini yapmadan önce gerekli hijyen kurallarına önem vermelidir. İş bittikten sonra da evi temiz bırakmalı çöp malzemelerini atmalıdır. Bu titizlik kuralının ilk maddesi eşyaların ve zeminin korunmasıdır. Bu iki alanı korumak için naylon tarzı örtülerden yararlanılır.

İstanbul Villa Daire Ev BoyamaDuvar Boyacısı

Kontrol bir işi yaparken en önemli özelliklerden bir tanesidir. Eğer kontrolsüz bir iş yapılırsa o boya sonradan sorunlara yol açacaktır. Boya yapılmadan önce, yapılırken ve yapıldıktan sonra gerekli kontroller özenle sağlanmalıdır. Bu sayede kayıp oluşmaz ve gözden kaçan bir yer kalmaz. Ustanın kontrol mekanizmasının olması gerekir.

Duvar Boyacısı

Bir insana iyi bir usta diyebilmemiz için o kişinin belirli bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Bunlardan bir kaçı yukarıdaki başlıkta yazıldığı gibi saygı, dürüstlük ve sakinliktir. Bir usta yapacağı işte saygılıysa müşteri odaklı davranıyor demektir. Müşterinin isteklerine saygı göstermeli ve ona göre davranmalıdır. Aynı zamanda dürüst olmalı yaptığı işin arkasında durmalıdır. Tutamayacağı sözleri vermemelidir. Sakinlik ise başka bir boyuttan bakınca çok önemlidir. Bazı müşteriler kararsız olabilir veya yapılan işi beğenmeyebilir. Böyle bir durum oluşursa usta mutlaka sakinliğini korumalıdır

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir