boya-badana


Duvar Boyama Sanatı

Duvar Boyama Sanatı Konu duvar boyama olunca, kural olarak, yaşam alanlarının iç ve dış cephelerini boyarken, hem boyayı hem de duvarları, eksik bırakacak, işin tam olmasını engelleyecek ya da işi olumsuz yönde etkileyecek kusurları önlemek gerekiyor. Ancak bunun için de işinin ehli ustalardan yardım almak lazım. Boya badana süreci, ele rulo ve boya almak, duvarları yukarıdan aşağıya boyamakla bitmiyor. Alt planda tecrübenin yardımcı olabileceği daha ayrıntılı tadilat işlemleri gibi karmaşık işlemler var.

Duvar Boyama Sanatı

Duvar Boyama SanatıDolayısıyla bir boya badana işi öncesi, ihtiyaç değerlendirmesi, doğru yapılmadığında, ortaya güzel işler de çıkmayacak, harcadığınız paralar boşa gidecektir. İkinci önemli konu da ucuz malzeme ile işi kapatmayı düşünmektir ki, tecrübelerle sabittir, ucuz ve kalitesi ürün, ucuz ve kalitesiz işi çıkarır. O yüzden, duvarlarınız için, önemli olan şey, hangi tür boya kullanılacağının iyi bir tespitidir, sonraki aşama da piyasada var olan yüzlerce rakip boya markaları arasından, hangisinin en iyi ve hesaplı olduğunu tespit etmektir. Bu işi de usta boya badanacılar sizin yerinize yapabilirler.

Boya Seçimi Duvar Yapısına, Neme ve Güneşe Göre Konuma Bağlıdır

Duvar Boyama Sanatı

 

Bir yaşam alanı, yeniden boyanıp düzenlenmeden önce, Duvar Boyama Sanatı ustalarının, en çok dikkat ettiği nem, duvar yapısı ve güneşe karşı konum faktörlerini göz önünde bulundurması gerekiyor. İklim, rüzgarın durumu ve yağış potansiyeli, bir yaşam alanının dekorasyonu yapılmadan önce, hesaba katılması gereken faktörlerdir. Neme maruz kalan ortamlarda, suya ve küfe dayanıklı boya ürünleri seçmek gerekir.

Duvar Boyama Sanatı

Çok nemli evler için duvarlara boya öncesi macun -astar çekilmesi, mukavemeti arttıracak, duvarların da ömrünü uzatacaktır. İşin bir de biyolojik ortam faktörü bulunmaktadır, söz gelimi evlerin mutfakları ve banyoları, gıda fabrikaları, fırınlar, boya badana için özel ihtimam gerektiren alanlardır. Dikkate alınacak şey, mikro organizmaların nemli ortamlarda çok çabuk gelişebileceğidir. Onlara yaşam alanı bırakmamak için, en kaliteli boyaların seçilmesi gerekir.

Duvar Boyama Sanatı

Yine etrafında toz, yanma ürünleri gibi yabancı maddelere sık maruz kalabilecekleri sanayi bölgelerinin olumsuz atmosferik koşulları altında olan evlerin boya badana işleri daha da özenli olmak zorundadır. Zamanla sanayi bölgelerinde faaliyet gösteren işletmelerin, atmosfere saldığı kir ve yanmış yakıt kalıntıları, komşu alanlardaki evlerin iç ve dış cephelerine siner. Böyle alanları korumak için akrilik boya türleri tercih edilir.

Kaliteli İşçilik

Yine çevreden kimyasal atıkların etkisine maruz kalan yaşam alanlarının da asit baz yoğunluğuna göre, dekorasyon yapılırken koruyucu malzemelerin seçimi önemlidir. Yoğun asidik ortamlar için farklı boya türleri, alkali ortamlar için farklı boya türleri kullanılmaktadır. Bu konuda detaylı bilgi almak için, mutlaka profesyonel e-boya badana AŞ ile görüşüp ön bilgi alın. Kalıcı ve huzur verici bir dekorasyonun en temel unsuru olan boya badana işinin, kaliteli bir şekilde yapılması, sizi ve ailenizi mutlu edecektir.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.