Ev Boya Ustası Fiyatlar

Ev Boya Ustası Fiyatlar Evini boyatmak isteyenlerin en çok merak ettiği şeylerin başında fiyatlar geliyor. Fiyatları genel olarak usta masrafı, boya masrafı olarak 2 ana başlık altında inceleyebiliriz. Bu 2 başlık evin boyasının ne kadar tutacağını belirliyor diyebiliriz.

İstanbul Villa Daire Ev BoyamaEv Boya Ustası Fiyatları Ne Kadar?

Her pahalı usta iyi bir usta değildir. İşini ucuza yapan usta da kötü bir usta değildir. Herkesin fiyat politikası bambaşka olabilir.

Fiyatlar eve göre değişiklik gösterir. Tüm malzemeleriniz hazır ise ustalar 1 + 1 evi 1000 Türk Lirası, 2 + 1 evi 1350 Türk Lirası, 3 + 1 evi ise ortalama 1500 Türk Lirasına boyayabilirler. Bu fiyatlar illere ve evlere göre değişkenlik gösterebilir. Fiyatlar tamamen tahminidir. Ev boyayan ustalar genelde evi ilk önce keşif için ziyaret ederler ardından size fiyat çıkarırlar. Bu fiyatlarda yukarı yazılan fiyatlara ekleme ya da çıkarma yapılabilir. Örneğin dış cephe boyama fiyatı daha ucuz olabilir. İç cephe boyama daha pahalı olabilir. Tadilat veya tamirat gerekiyorsa fiyatlar katlanabilir. Evin metrekaresi ne kadar çoksa fiyat o kadar artar. Bu maddeleri göz önünde bulundurarak ev boya ustası fiyatlarını kafanızda 3 aşağı 5 yukarı tahmin edebilirsiniz.

Boya Masrafı

Boyacı BadanacıEvinizi boyatmak için boyalara ihtiyacınız olduğu aşikârdır. Bunun için isteğinize göre gerekli boyayı seçmeniz gerekmektedir. İç cephe ve dış cephe boyaları farklıdır. Yüzeye göre boya seçimi farklılık göstermektedir. Boyaların kalitesi de fiyatı etkileyecektir. Bir boya pürüzsüz yüzeye uygunken diğer boya pürüzlü yüzeyleri de güzelce boyayabilir. Boyaların kilogramı da arttıkça fiyat artar. Bu yüzden boyanacak yüzey ne kadar büyükse fiyat da o kadar fazla olacaktır.

Ev Boya Ustası Fiyatlar

Ayrıca fırça masrafı da bunlara cüzi bir miktarda eklenebilir. Eğer dekoratif bir boya istiyorsanız bu fiyatı daha da arttıracaktır. Genelde bu tür boyaların fiyatı normal boyalara göre %40 daha pahalıdır. Evinizi boyatacağınız zaman boya türlerini ustanızdan ya da evinizi boyatacağınız firmadan öğrenebilirsiniz. Kendiniz boyayacaksanız ev, ofis boya türlerini internetten kısaca araştırabilirsiniz. İyi bir boya ustası fiyatı size çıkaracaktır. Muhtemelen bu fiyatın üstünde bir maliyet çıkmayacaktır.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir