Boyama

Boyama


Ev Boyatma

Ev boyatma sürekli olarak ve düzenli olarak yapılması gereken bir temizlik ve dekorasyon çalışmasıdır. Ancak bu çalışmayı hafife alanlar, kendim boya alıp kendi evimi kendim boyarım diye düşünenler, hem boşa zaman harcıyorlar hem çok yoruluyorlar. Ev boyatma konusunda ve boya seçiminde en iyi seçimi yapmamış oluyorlar. Neticede boya badana işi, bu işin erbabı olan ustalara verilirse, en iyi hizmet alınmış olur.

Ev Boyatma

İstanbul’da boya badana ustası aramayan ve bu işe para vermek istemeyenlere söyleyecek sözümüz yok, onlar kendileri ekip kendileri biçecekler ama, verim konusunda, estetik konusunda ve giden masraflar konusunda zararlı çıkacaklarına eminiz. Bir boyacı ustası ya da boya badana ekibine verilmeyen boya işi amatör bir iş olacaktır. Neden boya badana işini ustalar yapmalı diyorsanız makaleyi okumaya devam edin.

Ev Boyatma Ustası

Ev boyatma, kısa süren ve etkin dekorasyon çalışmasının temelini oluşturan bir süreçtir. Boya badana ustası bu işten ekmek kazandığı için, tüm enerjisini ve dikkatini bu işe verir. Ustası işi akıcı ve kolay bir şekilde yapabilir. Uygulamaları ve pratikleri geliştirerek, daha hızlı ve pratik işler yapabilir. Boya seçerken ve satın alırken daha ucuza daha kaliteli boya alır. Boyayı nasıl sulandıracağını hangi oranları kullanacağını bilir. Boya öncesinde varsa tamir gerektiren yerleri, iyice ve profesyonelce kapatır. Sanki duvar yeni yapılmış gibi olur. Arkasından da boyama işi hazırlıkları bitiminde, tavandan başlayarak işe koyulur. Boya ustası, boyayı ziyan etmeyeceği için, amatör birinin harcayacağı 15 L boyayı 8 Litre alarak iş bitirebilir.

Ev Boyatma İle Evinizi Yenileyin

Ev boyatma işlemi, usta elemanlara teslim edildiğinde boyaya harcanacak para daha az olur. Boya işi yapılırken, siz keyfinize bakarsınız ya da işinize bakarsınız. Ev boyatma ustaları işi çabucak yapar ve teslim etmeden önce, dairenizi bir güzle temizlerler. Onlardan alacağınız işi objektif olarak değerlendirerek, kusurlar varsa hemen giderilmelerini isteyebilirsiniz. Ama boyayı siz yaparsanız, kusurları kapatmak için aile bireylerini sözle ikna etmek durumunda kalırsınız. İçinize sinmemiş bir iş ortaya çıkacak ve çok geçmeden yeniden boya badana macerasına girişmek zorunda kalacaksınız.

O yüzden hangi iş olursa olsun, işi bilene vermek daima size de karşı tarafa da kazandırır. Karşı taraf işini iyi yapmakla sorumludur ve size en iyi işi teslim etmek için çaba sarf eder. Ancak işi siz kendiniz yaparsanız, objektif bir değerlendirme yapamazsınız ve. Aile bireyleri işini kötü olduğunu söylerlerse, yapacağınızın en iyisi yaptığınızı söylemekle yetinirsiniz.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir