boya badana


Evin farklı Alanlarında Boya Badana  Yaşamımızı en rahat şekilde idame ettirdiğimiz dairelerimizde her bir bölüm farklı bir amaca hizmet ettiği için evin her odasının ayrı bir renk ile boyanması, dekorasyon çalışmasından alınacak verimi arttırır.

Evin farklı Alanlarında Boya Badana

Evin farklı Alanlarında Boya Badana Öncesi Renk Seçimi öncesi renk seçimi Bu yüzden önemlidir. Bu makalede evlerinizin bazı alanları için ne tür trend renkler uygulayacağınız hakkında bilgi vermek istiyoruz.

 Oturma Odasının Renkleri

Boya badana öncesinde oturma odanızda kullanabileceğiniz en uygun renkler; 2021 yılı için zümrüt yeşili beyaz renk, nane rengi olacaktır. Evin bu alanları misafirlerle ve evin diğer aile üyeleriyle çok zaman geçirilen alanlardır. Dolayısı ile bu alanlarda, ruh halinizi iyileştirmeye yardım edecek renkler seçmelisiniz.

 Yemek Odası Renkleri

Yemek yiyebileceğiniz alanların daha fazla enerji vermesi gerekiyor. Bu yüzden parlak renkler iştahınızı arttıracağı için seçilmelidir, bu renkler sarı ve kırmızı tonları olarak sıralanabilir. Yemek yediğiniz alanın daha büyük görünmesini sağlamak için mor yeşil ve sarı renklerden istifade edebilirsiniz. Aynı şekilde iştah artırmak için metalik duvar kağıdının da bu alanlarda kullanılması önerilebilir.

 Çalışma Odası İçin Renk Seçimi

Evin farklı Alanlarında Boya Badana Öncesi Renk Seçimi 

Öncesinde bir plan ve program yapmanızda yarar vardır. Çalışma odanızda daha yüksek konsantrasyona ihtiyacımız olduğu gibi çalışmak için motivasyona da ihtiyacınız var. Bu iki ihtiyacı karşılayacak turuncu sarı renkler koyu gri ve gümüş rengi ihtiyacınızı karşılayacaktır.

 Çocuk Odalarında Renk Seçimi

Çocuklar için yumuşak sarı, bebek mavisi ile pembe renkler seçilirse aşırı aktif çocukların daha sakin olması sağlanabilir. Daha doğrusu bu renkler yatıştırıcı renkler olarak kabul edilir. Çocuk odalarında duvarların süslenmesi de önerilmektedir.

 Yatak Odası Renk Seçimi

Yatak odalarında gençler için enerji arttırıcı, orta yaşlılar için sakinleştirici ve yatıştırıcı renkler tercih edilebilir. Uykuyu tam olarak dalabilmek için bu alanlarda elektromanyetik dalgalar yayan aletlerin, cep telefonu televizyon ve kablosuz modem gibi elektronik cihazların bulunmaması önerilir. Sakin bir atmosfer yaratmak için, koyu mavi tonlar, kışkırtıcı etki yaratmak için kırmızı tonlar tercih edilir.

 Misafir Odası Renk Seçimi

Bir evin en önemli bölümlerinden biri misafir odasıdır. Misafirler için bu alanı dekore ederken, duvarların kahverengi tonları renklerle boyanması önerilmektedir. Bu odaların duvarları için, limon tonları ve ek olarak krem nötrleri de seçenektir. Misafir odalarının daha rahat görünmesini sağlayan bu renkler kullanmak, bu renklere uyan perde ve mobilyalarla güzel bir görüntü oluşturacaktır.

 

Mutfak Duvarlarında Kullanılacak Renkler

Evin farklı Alanlarında Boya Badana Öncesi Renk Seçimi

Mutfak duvarları neme karşı korunaklı hale getirilmeli, mümkünse boya öncesi neme dayanıklı astar ile kaplanmalıdır. Sonrasında sıcak renklere yönelmek gereklidir. Yemek odalarında olduğu gibi, bu alanlarda kullanılacak renklerin seçim amacı, iştahı arttırmaktır. Bu yüzden zümrüt yeşili, turuncu ve sarı tonlar bu duvarlara çok uygun olur. Banyolarda da krem mavi ve yeşil tonlar tercih edilmelidir.

Evin farklı Alanlarında Boya Badana

 Teknolojileri son yıllarda çok geliştiği için, duvarlarda düz boya yerine, desenli uygulamalar da tercih ediliyor. Duvarlarda serinlik hissi için rustik doku tercih edilebilir. Oturma odası duvarları için tuğla desenli doku tercih edilebilir. Evin farklı Alanlarında Boya Badana öncesinde, renk seçimi yaparken amaç. Ruh halinizi daha da iyileştirecek, size huzur verecek renkler seçmek amaçlanır. Bu seçimi yapmadan önce, mevcut mobilyalarınız, perdeleriniz, odaların güneş görme açıları, oda pencere cepheleri, oda büyüklüğü, aydınlatma sistemi, nem küf alma durumu gibi durumlar bir arada düşünülerek değerlendirme yapılır.

Uygun Fiyata Boyacı

Evin farklı Alanlarında Boya BadanaBoya badana yapmadan önce, bilgisayar programları yardımı ile, evinizin duvarlarını önce sanal ortamda boyayarak yani önceden renklerin duvarlarınızda nasıl etkiler yarattığına bakarak renk seçimi yapabilirsiniz. Renk seçimi konusunda, daha profesyonel yardım almak için, e-boya badana şirketini arayarak ayrıntılı danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz. Evinize keşif için gelecek boya badana ekibi ile de istişare edebilirsiniz. Sonuç olarak kullanacağınız duvar renklerinin, zevkinize hitap etmesi, motivasyonunuzu arttırması, huzur vermesi önemlidir.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir