Fayans

Fayans

Fayans Ana maddesi toprak olan ve bu toprağın pişirilerek desen verilmesi ile oluşturulan, seramik veya porselen karo olarak da bilinen zemin ve duvar kaplamalarıdır. ile seramik aynı gibi belirtilse de aslında birbirinden farklı materyallerdir.  kare şeklinde olur ve daha sade daha yalın konumda görünmektedir.

KALABUDUR Ustası

Laminat Parke Ustası

Ayrıca binaların iç alanlarında kullanılmaktadır. Duvarlarda kullanımı yaygındır. Seramikler ise, iç alanlarda kullanılabildiği gibi dış alanlarda da kullanılmaktadır. Daha renkli ve desenlidir. Yer döşemelerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Bu nedenle  ve seramiğin birbiri ile karıştırılmaması gerekmektedir.

Nedir? 05464383416

Evlerin iç cephelerinde banyo ve mutfaklarda duvar yüzeylerini süslemek ya da estetik görüntü oluşturmak amacı ile kullanılan plakalardır. çinicilik ile Çin’ den alınarak Türk sanatı haline dönüşmüştür. Bu nedenle ülkemizde pek çok seçeneği ve türü bulunmaktadır. Çini ismi ile ve seramik ismi ile çok defa tarihimizde de geçmektedir. Fakat duvarda kullanılan levhaların asıl ismi olarak bilinmektedir.

Fayans Türleri

Fayans

Ülkemizde  türleri iki çeşit üretilmektedir. Birincisi kare fayanslardır. Ölçüleri 15 x 15 cm.dir. İkincisi ise dikdörtgen şeklimde olan . Ölçüleri 5 x 15 cm.dir. Ön yüzü sırlı olarak yapılır. Arka yüzü ise sırsız olarak yapılır ve duvara bu arka yüzünden yapıştırılmaktadır. Mutfak ve banyolarda, nem tutmaması ve kolay silinebilmesi özelliğinden dolayı sıklıkla tercih edilmektedir.  ölçüleri iki tip olsa da, renk ve desen konusunda sınırsız seçenekleri mevcuttur.  döşeme örnekleri için sitemizden yararlanmanız mümkündür. Ayrıca  tür ve desen seçeneklerinin geniş yelpazesine de sitemiz aracılığı ile ulaşmanız mümkündür.

Uygun Fiyata

Daire Boyama Fiyatları

e-boyabadana.com adresimiz ile bina içi ya da bina dışı boya badana uygulamalarında ek olarak Bina içlerinde fayans hizmetimizden de kolaylıkla yararlanmanız mümkündür. Mutfak, banyo ya da bina içinde istediğiniz yere kalabudur takma ve boya badana işlerinizi uygun fiyatlara ve uygun ödeme koşulları imkanı ile alanında uzman boya badana ustalarımıza yaptırmanız mümkündür. konusunda detaylı bilgi almak ve ücret tarifelerimizi öğrenmek amacıyla whatsap numaraları ya da iletişim numaralarından bizimle irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

    Call Now Button