Feriköy Boya Badana

Feriköy Boya Badana Boyalar kendi özellikleri ölçüsünde yardımcı maddeler içeriğinde astar ve macunlara ihtiyaç duymaktadır. Bu çeşitlilik boyanın kalitesine ve kullanım yerine göre değişmektedir. Kaliteli boyaların kaliteli astarlar ile bütünleştirilmiş olması gerekmektedir. Bu nedenlerden ötürü astar seçimine ve macun seçimine dikkat etmek gerekmektedir. Astarlar ilk kat astarlar ve ara kat astarlar, son kat astarlar olarak çekildikleri yüzeye göre isimler almaktadırlar. İlk kat astarlar tabanın ilk katını oluşturan macundan sonra yapılan işlemlerdir.

Feriköy Boya Badana

Feriköy Boya Badana

Feriköy Boya Badana

 Sonrasında çatlak ve kırık yüzeylere macunla kapama işlemi uygulanmaktadır. Son katına da son kat astarları çekilmektedir. Ara astar da denilen bu madde boyanın kalınlığını artırarak yüzeyde daha uzun ömürlü olarak kalmasına neden olmaktadır. Her kat arasında mükemmel düzeyde yapışma oranı ve pürüzsüzlük sağlamaktadır. Boyanın istenilen rengini ve parlaklığını alması amacıyla en son kata ara astar veya istenirse son kat astarı atılmaktadır. Astar atma işlemi bittikten sonra yüzey kurumaya bırakılır. Bu işlem yarım gün sürmektedir. Maksimum yarım günün sonunda astar istenilen tona ulaşır ve kuruma işlemi gerçekleşir.

 Arkasından zımpara aşamasına geçilir. Zımpara boya yapılacak yüzeyin boyayı emiş gücünü artırmak amacıyla yapılmaktadır. Zımparanın üzerine boya badana işlemi uygulanır. Böylece boya son kata sürülür ve istenilen renk elde edilmiş olur. Rengin tam anlamıyla ortaya çıkması için boya badana işlemi iki kat yüzeyde uygulanmaktadır.

Feriköy Boya Badana

 İkinci katın ardından oluşan renk tonu boya kartelalarındaki renk tonuyla aynı değerdedir. Bu boya badana işleminde dikkat edilmesi gereken nokta her kata sürülen astarın birbirinden farklı olmasıdır. İlk kat astarı farklıdır, ara kat ve son kat astarları farklıdır. Bu özellikleri nedeniyle birbirlerinin yerine kullanılmaz. Bu bilinçle çalışan çok az sayıda boya ustası bulunmaktadır. Genellikle boya ustaları maliyetleri azaltmak yerine her kata aynı astar işlemi kullanabilirler. Bu nedenle güvenilir firmalarla çalışmanız her zaman müşteri yararına sonuçlar elde edecektir.

Feriköy boya badana, boya işlerinde göstermiş olduğu üstün başarı ve sağladığı kaliteli hizmetleri açısından her türlü cepheye boya ve badana işlemi yapmaktadır. Her türlü boya ihtiyaçları ve Feriköy boya badana ustaları ile iletişime geçmek amacıyla siteden yararlanabilirsiniz.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir