Harbiye Boya Badana

Harbiye Boya Badana  yapma aşamalarından önce dairenin nem ve rutubet alan yerleri alçı ile kapatılmaktadır. Boya kabarığı olan yerler ile sıva kabarığı olan yerler birbirinden farklılık göstermektedir. Sıva kabarığında pütürlü yüzey mala yardımı ile hafifçe kazınır ve altındaki sıva ortaya çıkarılır. Kazıma işlemi yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken husus, düz bir kalıp çıkarmak yerine daha çapraz ve eğimli bir yüzey ortaya çıkarmaktır. Bunun nedeni yapılan sıvanın ve üzerine sürülen boyanın yüzeyle daha iyi olarak yapışmasını sağlamaktır. Tamamen kazınmayan yerlerin üzerine yapılan boya uygulamaları, boyanın tekrardan şişmesine ve bir yıl sonra yeniden boyanın ya da sıvanın kabararak sorun yaratmasına neden olmaktadır.

Harbiye Boya Badana Ustası

Saten alçının hazırlanması da gene sıva alçısı gibi olmaktadır. Su dolu kabın içine harçları birden boşaltmak yerine yavaş yavaş karmak en iyi çözüm yoludur. Çünkü su harcı ne kadar yavaş emerse işlem o kadar sağlıklı olacaktır. Bu malzeme duvara sürülürken eğer iyi emilmemişse, harcın içinde pütürlü malzemeler oluşacaktır. Bu pütürlü malzemeler duvara o şekilde yapışacağı için yüzeyde sorun çıkaracaktır. Bu nedenle sıva ve boya karmak da en az boya yapmak kadar önemli bir olgudur. Karılan harç biraz kovanın içinde dinlenmeye bırakılır ve ardından kılcal çatlak olan yere ya da duvardaki çizik ve kalkmış boyalara uygulanılmaktadır.


Harbiye Boyacı Badanacı

Buradaki önemli detay yapılan işlemin iz yapılması istenmiyorsa spatulanın yönünü değiştirmek olacaktır. Spatulanın ucunda yapılan değişiklikler alçının daha sağlıklı şekilde duvara nüfuz etmesini sağlar. Bu da boyanın çekilen alçı ile birleşmesine yardımcı olur. Saten alçı çekerken birden çekmek gerekir. Sıva alçıdaki gibi sağa ve sola yapılan dairesel şekiller burada sorun yaratır. Birden aşağı doğru tek bir hareketle çekilmesi gerekmektedir.

Harbiye Boya Badana

Harbiye boya badana ile İstanbul’un Harbiye ilçesinde olan ev ve iş yerlerinin dış cephe ve iç cephe boyalarını yaptırabilirsiniz. Uygun fiyatlara hizmet almanız mümkündür. Ayrıca sadece boya badana değil, çizik ya da kırılmış sıva ve boyalarınızın tamiratını da düşük ücretler karşılığında Harbiye boya badana firmasına yaptırmanız mümkündür. Her türlü saten alçı ve sıva alçısı çeşitleri ile sizlere hizmet vermektedir. Ayrıca her türden model ve renk seçeneği ile bir numaralı boya badana firması olarak hizmet vermektedir. Detaylı bilgi için Harbiye boya badana ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir