Boyama

Boyama


BOYACI FİYATLARI

 

 Pek çok kişi evimi boyatmak istiyor ve bunun için de İnkılap boyacı fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak üzere internet üzerinden İnkılap boyacı fiyatları 2020, İnkılap boyacı fiyatları 2021, 2+1 ev boyama fiyatları, 3+1 ev boyama fiyatları, boya işçilik fiyatları, daire boyama fiyatları gibi araştırmalar yapmaktadır. Bu doğrultuda pek çok fiyat listesi ile karşılaşan müşteriler genellikle fiyatlandırmanın ne şekilde yapıldığı hakkında yeterince bilgi sahibi değildir.

 İlk olarak boya yapılacak mekânın hacmi oldukça önemli bir etkendir. Mekânın hacminin yanında bir diğer etkili faktör ise evin kaç metrekare olduğudur. Çünkü metrekareye göre kullanılması gereken boya miktarı belirlenir. Hacim ve metrekarenin büyümesi ile birlikte boya ve İnkılap boyacı fiyatları da artmaktadır. Bir diğer faktör de boyanın cinsidir. Uygulaması zor olan bir boya işçiliği de etkiler ve maliyet artar.

 Boya Badana Fiyat Hesaplama

 Ekonomi devamlı hareket halindedir ve bunun için de boya ve İnkılap boyacı fiyatları sürekli farklılık göstermektedir. Yapılacak çalışmaya, boyanın yapılacağı alana, bu alanın genişliğine ve ustanın deneyimine göre boya badana fiyatlarında değişiklikler meydana gelmektedir. Bu sebepten dolayı da işçilik fiyatları hakkında kesin ve net bir rakam söylemek mümkün olmaz çünkü herkesin evinin yapısı ve istekleri farklıdır.

 Kişilerin istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda boya işlemi için ayırması gereken bütçede değişiklik göstermektedir. Günümüzde artık boya badana ustası bulmak için detaylı araştırmalar yapmaya, çevredekilere sormaya, daha önce bu hizmetten yararlanan yakınlarınıza sormanıza ya da internette ilan vermenize gerek yoktur. Çünkü böyle bir seçim yaparsanız bu gelişi güzel bir seçim olacaktır.

 Tüm bunların yerine artık seçim yapmanıza yardımcı olacak pek çok platform bulunmaktadır. Bu platformlar üzerinden ustaların deneyiminin ne seviyede olduğunu görebilirsiniz. Böylece kendi istekleriniz doğrultusunda bir seçim yapmanız mümkün olacaktır. Aldığınız hizmet kendi seçimleriniz doğrultusunda şekillendiği zaman da içiniz rahat edecek ve güvenilir bir süreç geçirmiş olacaksınız.

 Boya badana işlemi için İnkılap boyacı fiyatları güncel ve ortalama fiyat listesi şöyledir.

 Eşyalı evler için tahmini fiyat listesi şöyledir;

 

 -1+0 Bir daire için tahmini boya ve badana fiyatı 850 TL

 -1+1 bir daire için tahmini boya ve badana fiyatı 1100 TL

 -2+1 Bir daire için tahmini boya ve badana fiyatı 1300 TL

 -3+1 bir daire için tahmini boya ve badana fiyatı 1550 TL civarındadır.

 

 Eşyasız evler için tahmini fiyat listesi ise şöyledir;

 

 -1+0 Bir daire için tahmini boya ve badana fiyatı 600 TL

 -1+1 Bir daire için tahmini boya ve badana fiyatı 850 TL

 -2+1 bir daire için tahmini boya ve badana fiyatı 1000 TL

 -3+1 bir daire için tahmini boya ve badana fiyatı 1390 TL civarındadır.

 

 2+1 Ev Boyama Fiyatları

 

 Ev için seçilecek renk ve boya badana ustasının yanında evin eşyalı ya da eşyasız olması da fiyatları etkilemektedir. Eşyasız bir evi boyamak daha kolaydır çünkü çevreyi de korumak daha kolay olacaktır ve böylece kısa bir süre içerisinde boya badana işlemi tamamlanacaktır. Bunun için eğer yeni bir eve taşınacaksanız ve boya badana yaptırmak istiyorsanız eşyalarınızı yerleştirmeden boya ve badananızı yaptırın. Böylece İnkılap boyacı fiyatları için maliyeti de düşürmüş olacaksınız.

 

 Eşyalı bir evde boya yapmak ise daha zordur. Etrafı korumak eşyalara zarar veremeden boya yapmak bir hayli zordur. Bunun için de eşyalı evleri boyamak eşyasız evleri boyamaya göre daha maliyetli olmaktadır. Tüm bunların yanında İnkılap boyacı fiyatları konusunda etkili bir diğer faktör de yüzeylerin çeşitliliğidir. Kapı ve tavanlar için ek yüzeyler inşa edilirse fiyatlarda artar.

 

 Boya badana fiyatları için kesin bir fiyat söylemenin mümkün olmadığını bu fiyatların evin yapısı, hacmi ve büyüklüğü ile alakalı olduğunu belirtmiştik. Ancak günümüzde uygulanan boya badana işlemleri doğrultusunda 2 + 1 yani 75 m2 bir dairenin malzemeli boya ücreti ve işçilik dâhil fiyatı 1100 TL ile 1250 TL arasında olmaktadır. 2+1 Bir dairenin boyacı fiyatı ve evin boyanması malzemeler hariç 750 TL civarındadır.

 

 3+1 Ev Boyama Fiyatları

 

 Ev Boyama Fiyatları evin tipine, yapısına, büyüklüğüne, kullanılacak boyaya ve boya badana ustasının deneyimine göre farklılık göstermektedir. Öncelikle eviniz müstakil mi, daire mi, villa tipi mi? Bunun bilinmesi gerekmektedir. Daha sonra da evinizin m²'si ve kaç odalı olduğu öğrenilerek kesin bir fiyat listesi alınması mümkündür. Ancak kesin bir fiyat alınabilmesi için evinizin durumunun incelenmesi önemlidir.

 

 Boyacı fiyatları İzmir, İnkılap boyacı fiyatları Ankara, İnkılap boyacı fiyatları Bursa, Boyacı fiyatları İstanbul gibi şehirlerde de farklılık göstermektedir. İşin yoğunluğuna, bu hizmetin ne kadar tercih edildiğine ve tecrübeli boya ustası varlığı durumuna göre fiyatlar farklılık gösterir. Saymış olduğumuz şehirler kalabalık şehirlerdir ve en çok bu şehirlerde hizmet alınmaktadır. Bu şehirlerde verilen hizmetleri inceleyerek İnkılap boyacı fiyatları hakkında genel bir bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

 Boya badana fiyatları ve İnkılap boyacı fiyatları kullanılacak boyanın kalitesine, markasına göre değişiklik gösterse de 3+1 ev boyama fiyatları hakkında genel bir fiyat söylemek mümkündür.

 3+1 daireler için boya badana fiyatları ortalama olarak 1400 TL'dir. Yani 100 m2 bir daire için işçilik ve malzeme dâhil olarak 1400 TL ile 1700 TL arasında değişiklik göstermektedir. 3+1 bir dairenin malzemeler hariç ev boyama fiyatı 1000 TL'den başlatmaktır.

 

 4+1 Ev Boyama Fiyatları

 

 Boya badana ve İnkılap boyacı fiyatları belirlenirken pek çok faktör göz önünde bulundurulur. Öncelikle doğru bir fiyatlandırma yapmak için kesinlikle ücretsiz olarak keşif yapılması gerekmektedir. Keşif sonucunda doğru çalışma stratejileri oluşturulur ve işlemler aşamalar halinde özenli bir şekilde gerçekleştirilir. Bu keşif sayesinde evin durumu, kaç odalı olduğu, büyüklüğü ve eşyalı ya da eşyasız olmasına dikkat edilerek fiyat belirlemesi yapılır.

 

 Çalışmaların doğru bir şekilde ilerlemesi ve yapılması, sonuç olarak da işin isteğe uygun son bulması için keşif yapılması şarttır. Öncesinde evde bulunan alçıpan, parke ve diğer tadilat işleri varsa bunlar belirlenmelidir ve fiyat belirlemesi yapılırken bu durumların da dikkate alınması son derece önemlidir. Bununla birlikte usta hangi malzemeyi ne kadar kullanacağını bilmeli, malzeme kullanımında etkili yöntemleri tercih etmeli yani tecrübe sahibi olmalıdır. Bunun için de müşteri ile iyi iletişim kurmalı ve memnuniyet sağlamalıdır.

 

 4 + 1 ve 125 m2 olan bir dairenin malzemeli olarak boya ücreti ve işçilik de dâhil edildiğinde fiyatı 1700 TL ile 1900 TL arasında olmaktadır. 4+1 ev boyama fiyatı malzemeler haricinde 1250 TL'den başlamaktadır. Ancak bu fiyatlar ve İnkılap boyacı fiyatları genel fiyatlardır ve daha önce de belirttiğimiz gibi evin durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

 

 Boya badana sektöründe başlıklarda belirttiğimiz fiyatlardan daha az teklifte bulunan ve çalışan ustaların ya da firmaların müşteri memnuniyeti oldukça azdır hatta sıfıra yakın seviyelerdedir. Böyle bir iş sonucunda memnun kalınmaması yaşam alanınıza karşı hoş duygular beslememenize sebep olabilir. Bunun yerine belirtilen ideal İnkılap boyacı fiyatları doğrultusunda hizmet almanız daha sağlıklı olacaktır.

 

 

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir