Kadıköy Boya Badana  Tavan Nasıl Hazırlanır

Kadıköy Boya Badana Tavan Nasıl Hazırlanır  işlemi yüzeyi mikroplardan arındıracak en güvenilir çözüm yoludur ama önce, badananın tüm tavan yüzeyine eşit dağılmasını sağlamak için, aylarca biriken kir veya yağ lekelerinin temizlenmesi tavanın hazırlanması için zorunludur.

Genellikle bu temizlik süreci aşamalar halinde gerçekleşir. Önce tavandan eski katmanın kaldırılması gereklidir. Bunu yapmak için normal bir sünger veya bulaşık fırçası, spatula ve sabunlu suya ihtiyacınız olacak. Bu işi ağır buluyorsanız hemen Kadıköy Boya Badana şubemizi arayın.

Boya Öncesi Tavan ve Duvarların Temizliği Çok Önemlidir

Kullanılan malzemeye bağlı olarak eski kaplamadan kurtulma işlemi kolay olacaktır. Yüzeyin neyle boyandığını bilmiyorsanız, üzerine nemli bir parmak gezdirin. Eğer boya ise parmağınızda beyaz toz zerrecikleri olmayacak ama kireç ise toz zerrecikleri olacak. Kireç sadece ıslatılarak ve nemlendirildikten sonra spatula ile kazınarak çıkarılabilir. Bunu yaparken de sağlık tedbirinizi alın. maske takın ve ellerinizde mutlaka eldivenler olsun.

Kadıköy Boya Badana Tavan Nasıl Hazırlanır

Kadıköy Boya Badana Tavan Nasıl Hazırlanır

Çünkü aylarca tavanda biriken birçok mantar -hastalık yapıcı mikroplar gizlidir. İyi bir tavan boyası yapmak için, eskinin tamamen kazınması gereklidir, eski katmanın yüzeyini ne kadar derinlemesine temizlerseniz, yeni katman o kadar iyi yerleşir: yapışma daha güçlü olur ve istenmeyen kabarcıkların oluşmasına izin vermez.

Kadıköy Boya Badana – Tavan Nasıl Hazırlanır

Kadıköy Boya Badana Tavan Nasıl Hazırlanır  hiç silmeden eski kalıntının üzerine badana çekmek de bir çözüm olacak ama etkili değildir. İşe başlamadan önce, taşınmaz eşyalarınızı korumak için, üzerini kaplamanız gerekiyor mesela bunun için inşaat polietileni kullanmak en iyisidir. Her şeyi temizledikten sonra tavanı küf, pas veya başka kirler açısından inceleyin. Paslı çizgiler bulursanız, bol sabunlu suyla yıkayın ve ardından yerlere yüzde 10 oranında bir bakır sülfat çözeltisi uygulayın. Kalan lekeler de düzenli bir yıkamayla çıkarılmalıdır.

Yağ, karbonat ile silinebilir. Lekeler hala varsa üzerlerini sentetik kurutma yağı ve kireç çözeltisiyle boyayın. Bu maddeler 1’e 20 oranında seyreltilmelidir. Gördüğünüz gibi, değerli okurlar Kadıköy Boya Badana Tavan Nasıl Hazırlanır  öncesi hazırlık zor ve bilgi-beceri gerektiren bir iştir. Bu yüzden de işi bilen birilerine bırakmanızda yara var

Boya Badana Süreci

Kadıköy Boya Badana Tavan Nasıl Hazırlanır

En zor iş tavan temizleme ve duvar bakımı çalışmasıydı ve ustalık gerektiriyordu. Şimdi bu aşama bittikten sonra, duvarların ve tavanın boyanması süreci başlar. Boya badana ustalarımız, eşyalarınızı iyice kapattıktan sonra gerekli korunacak yerleri de bantladıktan sonra bu keyifli aşamaya geçerler. Seçilen su bazlı boya hazırlandıktan sonra duvarlara en az 2 kat olmak üzere çekilir.

Kadıköy Boya Badana Tavan Nasıl Hazırlanır

Bir kaç usta beraber çalıştığı için, Kadıköy Boya Badana Ekibi bu işi kısa sürede tamamlar. Astarı iyice kuruyan duvarlar sırayla boyanır. En son kapılar ve varsa ahşap pencereler de boyanır. Yer iyice temizlenir, eşyaların üzerindeki örtü kaldırılır. Parkelere düşen boya lekeleri varsa ovularak silinir ve yerleşmenize hazır hale getirilir.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir