Kolay Boya Badana Yapma

Kolay Boya Badana Yapma Boyacılara para vermek istemeyen veya kendileri boya yapmaktan zevk alan kişiler genelde internetten kolay boya ve badana yapmayı araştırmaktadırlar. Bundan dolayı aşağıda 6 adımda evde ya da işyerinde kolay badana boya nasıl yapılır sizlerle paylaşmak istedik.

İstanbul Villa Daire Ev BoyamaKolay Boya Badana Yapma

Kolay Boya Badana Yapma Boya ya da badana yaparken malzeme seçimi en önemli kriterlerdendir. Her fırçayla her yer boyanmayacağı gibi her boya da her yüzeyi güzel bir şekilde boyamaz. Boyanacak alana uygun boya ve fırça / rulo seçmek gerekir.

Gerekli Malzeme Listesi

Kestirme fırçası ve ince uçlu karışık kıllı fırça.

Rulo (boya rulosu).

Boya.

Kova

Naylon branda.

Yukarıda boya ve badana için gerekli malzemelerin tam listesi verilmiştir. Tabi bunların yanında bant da size lazım olabilir (ince işçilik için).

Kolay Boya Badana Yapma

Boya rengini seçtikten sonra evinizin ya da ofisinizin yüzeyine uygun boya türlerini seçmeniz gerekmektedir. Boyayı aldıysanız inceltmek için gerekli işlemlere geçebilirsiniz. Boyanın inceliğini ayarlamak için mutlaka kullanım kılavuzunu okumalısınız. Oradaki talimatları uygulayarak boyanızı inceltebilirsiniz.

boya

Duvarların Tadilattan Geçirmek

Evinizde küçük çatlaklar veya pürüzler varsa bunları gidermelisiniz. Pürüzler için zımpara çatlaklar için ise mutlaka alçı kullanılmalıdır. Tabi ki bunları tamir etmeden de kullanabilirsiniz fakat eviniz yeni bir görünüm kazanmayacaktır

Dikkatli ve özenli boyanacak yerleri belirleyin. Diğer yerler yavaş yavaş kuruduktan sonra buralara geçin. Boyamak istemediğiniz yerlere duvar bandı çekerek oralara boya sürtülmesine engel olabilirsiniz.

Eşyaları Ve Zemini Muhafaza Edin

Eşyaları ve zemini bir örtü yardımıyla kapatın. Eğer buralara boya sıçrarsa çıkartması çok zor olacaktır bu yüzden iyice bir santim bile açık kalmayacak şekilde branda veya naylon tarzı bir ürünle eşyaları örtün. Eğer bir yere boya bulaştıysa tinerle çıkartmayı deneyebilirsiniz.

Kolay Boya Badana Yapma

Kolay Boya Badana Yapma İşi bitirmeden önce mutlaka ince ince her yeri kontrol edin. Eğer küçük bir dahi boyanmadan kalmışsa veya kötü görünüyorsa hemen boyayın. Çünkü iş bittikten, etrafı toparladıktan sonra yeniden evi veya ofisi hazır hale getirmek zor olacaktır. Tüm yerler boyandıktan sonra özenli bir şekilde malzemelerinizi kaldırın. Ardından temizliği yapabilirsiniz. Duvarların kurumasını beklemeyi unutmayın.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir