istanbul-kartonpiyer


Küflü Yüzeylere Lateks Boya

Küflü Yüzeylere Lateks Boya yaptırmadan önce, duvarlarınızda nem -küf ve deforme edici diğer olumsuzluklar varsa, küflerin ortadan kaldırılması gerekiyor. Bazı amatör boyacılar, küflü yüzey tabakası üzerine bir kat boya filmi çekerek kapatmaya çalışıyorlar ancak daha kısa bir süre geçmeden yeni katmanda küfler kendini yine ortaya çıkarıyorlar. Pekiyi bu durumda küflerden tamamen kurtulmak mümkün mü? Evet bu mümkündür.

Boya badana sürecinin en zor aşaması olan, boya öncesi hazırlık aşamasında, duvarlarda lekelerin tamamen çıkarılması, küfün tamamen temizlenmesi en önemli kuraldır. Ancak bunun için, üstün körü değil, sıkı bir çalışma gerekiyor. Bu çalışma, elbette ki boya badana çalışmasından daha meşakkatli bir iştir. Bu yüzden küflü yüzeylere lateks boya çekilmeden önce, ortamın-zeminin iyice hazırlanması gerekiyor.

Küflü Yüzeylere Lateks Boya

Bu kurala titizlikle uyan e-boya badana AŞ çalışanları, 30 yıldır İstanbul’da ev ve iş yerlerini boyamaya ve yaşam alanlarına dekoratif zenginliği getirmeye devam ediyorlar. Boya çatlaklıkları pul pul olmuş duvarlar için özel bir işlemle ve beden gücü ile sıkı bir zımparalama -kazıma işlemini yapan ustalar, pürüzsüz bir yüzey elde etmeden, asla yeni boya çekme işini başlatmıyorlar.

boya badana

Çünkü deneyimlerinden de bildikleri gibi, kötü yüzeylerdeki kalıntılar, yeni boya çekildikten sonra da kendini yine ortaya çıkaracaktır. Küflü yüzeylerde yüzeyi iyice durulayan elemanlar, küfleri ve mantarları duvar ve tavanlardan iyice temizliyorlar. yüzey kuruduğunda en az 2 kat yüksek kalite akrilik -lateks boya uyguluyorlar. Çünkü bu boya türünün içinde, küf önleyici maddeler bulunmaktadır.

Ucuz Boyadan Uzak Durunuz

Lateks boya, evi sık sık küflenen insanların, bu dertten kurtulması için başvuracağı en sağlam ve en iyi çözümü sunan boya türüdür. Yine de boya türleri ve kaliteleri, kullanım amaçları bakımından lateks boya dahil diğer tüm boya türleri hakkında detaylı bilgi almak için, e-boya badana AŞ’ye danışın. Onlar, bu işin içindeler ve deneyimleri, 30 yılı aştı. Boya türleri konusunda size en doğru bilgiyi verme yetisine sahipler.

Üstelik, boya badana yaptırmayı düşünüyorsanız, size en uygun fiyatlar sunarak bu hizmeti gerçekleştiriyorlar. Bu nedenle boya gibi titiz bir işi, bu işi gerçekten bilen ekiplere vermeniz halinde; hem boya öncesi gerekli tadilatlar profesyonelce yapılacak, hem de dairenize özel boya tür seçilerek duvarların tam koruması sağlanabilecektir. Üstelik tüm bu süreç 2 ile 3 gün gibi kısa bir sürede tamamlanıyor.

Yüzeylerde Kırışıklık Oluşması İşi Tamamen Kötüleştirir

Küflü Yüzeylere Lateks BoyaBoya çekilme işi, profesyonel yapılmazsa, duvarda kırışıklıklar oluşabilir. Böyle bir sorun varsa, alanın tamamen kazınması gerekir; ya da zımpara ile kalıntının giderilmesi gerekir. İlk katman kaliteli boyadan seçilir ve kuruyuncaya kadar ikinci katman çekilmez. Eğer hava nemli ise, kuruma süreci uzayabilir. Aksi halde, alt katman ıslak iken, işi çabuk bitsin diye, ikinci üçüncü kat boyayı çekmek, Küflü Yüzeylere Lateks Boya yol açacaktır. Duvardaki boya kırışıklıkları ve lekelerini ve boya dalgalanmasını nasıl önlerim diye kara kara düşünüyorsanız, doğru yere geldiniz. Öncelikle bu dalgalanma ve kırışmaların nedeninin, hem kötü işçilik hem de kötü boya seçimi olduğunu hatırlatalım. 3 kuruş daha az ödeme yapacağım diye, koca dairenin tüm duvarlarını berbat etmek sizi üzecektir.

 

Düşük Kalite boya Her Şeyi Baştan Yaptırır

Duvarlarda düşük kalite boyanın kullanılmasının bir sonucu da; boyada çatlama ve pullanma meydana gelmesidir. Ucuz boya alıp tasarruf edeceğini düşünen insanların, bu yolda harcadıkları paralar boşa gider. Bu tip kusurlu duvarların yeniden ıslah edilmesinin tek yolu, profesyonel bir ekip ve kaliteli işçilik ve tabi kaliteli boya kullanmaktır. İyi bir iş, iyi çalışanlarla ortaya çıkarılır. Güzel bir ev, güzel bir dekorasyon çalışması ile oluşturulabilir. Kaliteli boya, daima uzun vadede ucuz boyadan daha ucuza patlar.

Küflü Yüzeylere Lateks Boya

Çünkü iş sonu beklenen etki elde edilir. Kaliteli boyanın uzun ömrü vardır. Kolayca yıkanıp temizlenebilmesi, duvarları nem ve küften koruması; hane halkının sağlığı için de olumlu etkiler yapacaktır. Kısacası ucuz boya alınarak tasarruf edilmez, masraflar boş yere katlanır ve sonuç hayal kırıklığı olur. Kaliteli lateks boya alıp, amatörce boya yapacak kişilere işi teslim etmek; yine kötü sonuçlar doğurabilir. Nerede ne kadar boya kullanılacağını bilmek profesyonellerin işidir.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir