Mantolama Fiyatları

Mantolama Fiyatları mantolama, binalarda ısı geçişini ve ses geçişini önlemek ya da en aza indirmek amacıyla yapılan bir dış cephe kaplama işidir. Günümüzde her binanın mutlaka enerji kimlik belgesi alma zorunluluğu olduğundan, binalarda izolasyon yaptırmak zorunlu hale gelmiştir. Mantolama yapılmayan binalarda çok daha fazla ısınma amaçlı enerji sarfiyatı olur. Doğalgaz faturaları şişer. Mantolama yapılan bir binada iç mekanda ısıtılan hava dışarıya sızamaz. Çünkü ısı transferi en aza indirgenmiştir.

Mantolama Fiyatları

Dış ortamın kalabalık trafik sesi de içeriye nüfuz edemez. Bu nedenle stres de önlenmiş olur. Rahat huzurlu ve sakin evlerin mutlaka mantolama kaplaması vardır. Soğuk kış günlerinde içeride ısınan havanın dış atmosfere kaçmasını engelleyen bu yalıtım sayesinde faturalarınız yarı. Yarıya inerken, binalarınızın dış cephesi de dış fiziksel sert koşullara karşı daha dayanıklı hale gelir.

İstanbul Dış Cephe Mantolama

Mantolama fiyatları

Hakkında bilgi almak isteyen ve evlerini mantolama işlemi ile koruma altına. Almak isteyenler için en uygun fiyatları biz vermekteyiz. Deneyimli ustalarımız önce bir keşif yaparak size fiyat çıkarır. En uygun fiyatı aldığınızda ve işe başlama onayı verdiğinizde, elemanlarımız. Hemen işe koyularak evinizin dış dephesini izole etmeye başlar. Öncelikle su terazisi kullanılarak subasman profillerinin yerleşimi yapılır. Daha sonra yapıştırma işlemi yapılarak özel plakalar monte edilir. Isı geçişini engellemek için ya da en aza indirmek için ısı iletim katsayısı (k) düşük olan malzeme kullanılır. Bu değer ne kadar küçükse yalıtım da o kadar iyi yapılmış olur.

Uygun Fiyata Ustalık

Çünkü Fourirer yasasına göre kaçan ısı formülü ile bulunmaktadır. Mühendisler, ısı yalıtımı için en iyi malzemeyi oluştururken bu formülden yararlanırlar. Burada k ısı iletim katsayısı ne kadar düşükse Q kaçan ısı da o kadar az olmaktadır. DX olarak tabir edilen plaka kalınlığı da ne kadar büyükse kaçan ısı o kadar az olur. Hakkında ve kullanılan plakalar hakkında detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir