Mantolama

HEMEN ARA!

Mantolama işlemi binalarda ısı yalıtımı için yapılmaktadır. Isı yalıtımının sürekli olmasını sağlamak amacıyla yapılan bir uygulama olma özelliği göstermektedir. Dış cephe mantolama, iç cephe mantolama ve sandviç mantolama şeklinde üç çeşit mantolama seçeneği bulunmaktadır. bunların içinden en etkilisi ve en kapsamlısı dış cephe mantolamasıdır. Bu uygulama ile binalarda kış aylarında ısı kaybı yaşanmamaktadır. Dışarıdan gelen herhangi bir dış kuvvete karşı bina ısısını korumaktadır.

Bu tür mantolama işleminde bina dış cephesinin ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanması gerçekleştirilmektedir.

Mantolama İşleminin Yararları

Mantolama işleminin oldukça fazla yararı bulunmaktadır.

Binaların dış yüzeylerinde oluşan duvar ve kirişleri ısı yalıtım malzemeleri ile kaplayarak, binanın ısı kaybı yaşamasının önüne geçilmektedir.

Binada sıcaklık değişimlerinden kaynaklı olarak meydana gelebilecek çatlak ve kırıkları önlemektedir. Bu durum da binanın ömrünü uzatmaktadır.

Binanın dış yapısını yazın sıcaktan, kışın da soğuktan korumaktadır.

Yoğuşma durumlarını ortadan kaldırmaktadır. Isı dengesini ve geçişlerini ayarlar.

Sadece ısı yalıtımı değil su yalıtımı da sağlamış olur. Binadaki borular aracılığı ile geçen sular da, borular da yalıtımdan geçmiş olur.

Ekonomik koşulludur. Enerji tasarrufu sağladığı gibi aynı zamanda fatura ücretlerini de neredeyse yarı yarıya indirmektedir.

Enerji tasarrufu yaparak doğaya da katkıda bulunmamıza yardımcı olmaktadır.

Mantolama Süresi Ne Kadardır?

5 katlı ideal ölçüleri olan ve orta boy büyüklük kategorisinde yer alan bir binanın mantolama süresi bir ayı bulabilmektedir. Binanın yaşı ve yapımında kullanılan malzemeler de hem mantolamanın şeklini hem de mantolama aşamasının süresini değiştirmektedir. Aynı zamanda binada çalışan kişi sayısı ve binanın yüksekliği de önemli ölçüde bu süreyi değiştirebilmektedir. İdeal oranda bir ay sürdüğü gibi binanın durumuna göre bu süre değişkenlik göstermektedir. İdeal mantolama sürenizi öğrenebilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mantolama işlemi don olaylarının önüne geçilmesi amacıyla + 5 dereceden yüksek her ısıda yapılabilmektedir. Bina yaşı ne olursa olsun e-boyabadana.com firmamız mantolama işleri yapmaktadır. Sizler de bina mantolama işlemleri ile ilgili bilgi almak için hem whatsap numaralarımızdan hem de iletişim numaralarımızdan mesai saatleri içerisinde yararlanabilirsiniz.

                boya badana

WhatsApp chat
Call Now Button