Boyama

Boyama


Oda Nasıl Boya Badana Yapılır

Oda Nasıl Boya Badana Yapılır Bir odanın yenilenmesinde ve tamamlanmış görünmesinde en ideal çözüm boya badana yapılmasıdır. Sizlere oda nasıl boya badana yapılır? Sorusunu tüm detayları ile cevaplayacağız. Odanın duvarlarını ve tavanlarını boyamak, bir odayı dekore etmenin açık ara en kolay çözümüdür. Bu çözüm için en iyi sonucu almak adına boya ustaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Oda Boya Badana İçin Hazırlık

Boya ve Badana Yapılış Aşamaları

Odayı boya badana yapmak için hazırlamazsanız, sıkışık bir alanda işlem yapmanız gerekecektir ve bu da sorunlar çıkaracaktır. İlk olarak mobilyaları dışarı çıkarın. Çıkaramadığınız mobilyaları odanın ortasına alarak üzerini boya olmaması için örtün. Eşyaların topladığınız alanın sizi çalışırken engellemediği bir yer olmasına özen göstermelisiniz.

Zeminin Boya Badana İçin Hazırlanması

Oda içindeki tüm eşyalar toparlandıktan sonra, zeminin de boya olmaması için hazırlanması gerekmektedir. Zeminde Duvardan Duvara Halı Kaplama Varsa

Bu durumda halınızı boya badana yaparken korumak için kalın kanvas kullanabilirsiniz. Açılması oldukça kolay olan bu malzeme koruyucu filmlerden farklı olarak bant ile sabitlenmesine gerek duyulmaz. Ayrıca merdivenin kaymasına da engel olur. Boya badana esnasında yere damlayan damlalar bu kanvastan dolayı halıya geçemez ve halınıza karşı tam koruma sağlar.

Evin farklı Alanlarında Boya Badana

Zemin Ahşap, Fayans veya Linolyum Kaplı İse

Hem kanvas hem de film koruyucular, bu zeminler üzerinde kayar. Bu tür kaplamalı zeminlerde en iyi çözüm kaymaz katranlı kağıttır. Kaplayacak olduğunuz kağıtlarını birbirine bantlayarak ekleyip daha büyük alanlarda da kullanabilirsiniz. En son zemine kenar ve köşelerden yapıştırarak boya badana işlemini yapabilirsiniz. Zeminde tam koruma sağlamak için örtü altında toz ve kir bırakmamak gerekir. Aksi halde oradaki tozlar kayarak zeminde çiziklere sebep olabilir.

Süpürgeliklerin Korunması

Oda Nasıl Boya Badana YapılırSüpürgeliklerin yapışkan bant vizör ile kapatılması gerekir. Bu size hem boya badana yaparken hem de tüm işlemler bittikten sonra zaman kazandırır.

Pencere ve Kapıların Korunması

Pencere ve kapıları boya badana yaparken geniş bant ile filmle korumaya almalısınız. Rulo ile boya badana yaparken boya sıçradığında pencerelerini ve kapını koruma altında olduğu için zarar görmeyecektir.

Prizlerin ve Anahtarların Korunması

Odada boya badana yaparken prize ya da anahtar içine boya sızması arızalara sebep olabilir. Bu nedenle prizleri ve anahtarları koruma altına almak gerekmektedir.

Oda Duvarlarına Boya Badana Yapılması

Odanın tüm güvenliği titizlikle hazırlandıktan sonra boya badana hazırlama sürecine geçilmelidir. Boya badana işleminin en iyi şekilde hazırlanması için odanın ihtiyaçlarına göre doğru boya çeşidini, fırçalarını, rulolarını seçmek gerekir. Oda nasıl boya badana yapılır? Sorusunun cevabı gördüğünüz gibi oldukça zorlu ve sabır isteyen bir iş olmakla birlikte ustalık gerektirir. Oda Nasıl Boya Badana Yapılır ile her türlü boya badana işleriniz için bize ulaşabilir ve destek alabilirsiniz.

Yanlış yöntemlerle, boyalarla yapılan boya badana sizi mutsuz hissettirecek ve zarara uğratacaktır. Profesyonel ustalar ile boya badana için bize iletişim bölümünden 7/24 ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir