boya badana


Profesyonel Badana ve Bakım

Profesyonel Badana ve Bakım isteyenler bu işi profesyonel olarak yapan Profesyonel Badana ve Bakım güvenmelidir. Çünkü Boya badana işi bilgi ve deneyim isteyen bir iştir. Evlerin dış cepheleri ve iç mekanların tavanları kireçle kaplanırsa daha beyaz daha parlak ve daha dayanıklı bir kaplama sağlanmış olur ayrıca haşere böcek ve zararlı bütün mikroplar, iyi badana yapılmış tavanlarda barınamaz.

Profesyonel Badana ve Bakım

İster Profesyonel Badana ve Bakım yapın ister  olarak adlandırılan hazır toz kireç ile yapın her iki durumda da su ve kireç karışımı tuz ve yağ karışımı oranları farklı olacaktır. Tipik olarak bir kireç badanasının karışımı, 1.25 m alan için 260 gramdır. Buna 300 gram su eklenir. Bir yemek kaşığı tuz ve 5 gram yemek tuzu, 1 kaşık ay çiçek yağı ile karıştırıldığında, tavanı tutma özelliği artar. Badana yapılmadan önce, hazırlanan karışımın iyice homojen olması sağlanmalı, süzgeç yardımı ile bu solüsyon topaklardan arındırılmalıdır. Hatta dış duvarlarda badana yapılacaksa hafif mavimsi renk katmak, 30 gram  eklemek mümkündür.

Badana Nasıl Yapılır?

Profesyonel Badana ve Bakım

Yukarıda verilen oranlara dikkat edildiğinde, her 1.25m alan için karışım oranları arttırılarak tüm tavan için yeterli bir sulandırılmış kireç elde edilebilir. En az iki kat çekilmesi gereken badana öncesinde, eski kalıntıların tamamen çıkarılması gerekir. Bu ön hazırlık, pürüzsüz bir alan elde etmek için gereklidir. Eski kireç kalıntısı üzerine yeni badana çekilirse, bu bölge kısa süre sonra dökülebilir. Badana öncesinde yüzeyin hafif nemlendirilmesi, kirecin tutmasını kolaylaştırır.

Boya Badana Sonrası Duvarda Krater ve Kabarma

Kireçle badana yapmanın en büyük avantajları arasında, hem ucuz olması hem de iyi bir dezenfektan özelliğe sahip olmasıdır. 3 kat çekildiğinde en az 3 yıl boyunca parlak beyazlığını koruyan badana, kireç bileşimine eğer alüminyum ya da potasyum şapı eklenirse ömrü 2 yıl daha uzar. Bu uygulama, kirecin mekanik dayanımını arttırır. toz kireç kullanacaksanız, 1 metre kare yüzey için 0.7 Litre solüsyon yeterlidir.

Bu işte el alışkanlığınız yoksa, büyük oranda israf söz konusu olacak, yerlere bol bol kireç damlaları dökülecek ve gereğinden fazla kireç kullanmak zorunda kalacaksınız. 3.5 kilo toz kireç, 50 dereceye ısıtılmış 5 litre su, 50 gram ahşap tutkalı, 2 kaşık tuz ve yarım çay bardağı ay çiçek yağı karışımı ile dayanıklı bir badana malzemesi hazırlanabilir.

Profesyonel Badana ve Bakım

Karışımın yanlış hazırlanması, hem boş yere zamanınızı alacak hem de istenen şekilde yüzey, tam kapanmayacaktır. Böyle bir zaman- emek kaybı yaşamamak için, profesyonel boya badana ustalarını bünyesinde barındıran 30 yıllık deneyime sahip, Profesyonel Badana ve Bakım şirketi ile irtibata geçin ve işi usta ellere bırakın. Ustalar, sizin 3 -4 günde ancak bitirebileceğiniz bir dairenin tüm tavanını 1 günde badana yapabilirler, ayrıca kullanılan malzemeden de tasarruf etmiş olacaksınız.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir