Sedef Boya Nedir Sedef Boya Nasıl Yapılır

Sedef Boya Nedir Sedef Boya Nasıl Yapılır evlerin duvarlarının bakımı onarımı ve boyası bitirildikten sonra, duvarları daha canlı daha parlak ve daha güzel hale getirmek amacı ile uygulanan desenli olarak şekillendirilebilen bir boyadır. Metre kare başına 100-150 gram sedef boya çekilmesi ve boyanın. Kurumadan desenli rulo veya desenli fırça ile düzenli bir desen verilmesi sureti ile yapılır. Sedef boya, iç cephe boya işlemi bitimini takiben duvar kağıdı vazifesini görmek amacıyla uygulanır. Duvarlarınızın rengi artık size eskisi gibi, ilham vermiyorsa, çekebilir, çektirebilirsiniz. Boya badana ustalarımız sizler için harika ve modern desenler çıkarabilirler. Böylece duvarlarınıza istediğiniz şekli verebileceksiniz.

Tekdüze Renklerden Kurtulmak

Bahçelievler Boya Ustası

Sedef Boya Nedir Sedef Boya Nasıl Yapılır tek düze duvarlardan kurtulmak isteyen, ancak duvar kağıdı da yaptırmak istemeyenler için em uygun fiyatlı hem pratik hem de modern bir tekniktir. Boya badana ustalarımız, yıllardır duvarlarından ilham almak isteyen, sanatçı ruhlu. Müşterilerimiz için, çeşitli sedef boya alternatiflerini sunuyorlar. Daha canlı daha ilham verici ve daha parlak duvarlar için sedef boya uygulamaları size tavsiye edilir.

Sedef Boya Nedir Sedef Boya Nasıl Yapılır

Ustalarımız, hazır-kalıp desenler kullanarak, düz arka fon üzerine özel – desenli ruloları ile bir kat   çekerler. Genellikle parlak altın renginde veya parlak metalik gümüş. Renginde seçilen sedef boya odalarınıza ayrı bir hava katacaktır. Duvarlarınızda temiz hattın çekilebilmesi, duvarlarda bozuk desenlerin çıkmaması için sedef boya işini yalnızca uzman boya badana ustalarına veriniz.

Şişli Boya Badana Ustası

Duvar Kağıdı Yerine Sedef Boya Çektirin

Bazı müşteriler, duvar boyası yerine, duvar kağıdı çektirmekle uğraşmak istemezler. Ancak duvarlarının da desenli olması onlara ilham verir. Bu durumda sedef boya uygulamaları hem pratik hem ucuz hem de zaman kazandırıcı olmaktadır. Açık mat fon üzerine parlak ve daha koyu gül desenleri duvarlarınızı daha güzel gösterir.

Yüzlerce farklı desen içeren rulolarla usta ellerde çekilecek bir sedef. Boya hattı ile duvarlarınız size istediğiniz pozitif enerjiyi verebilir. Üstelik sedef boya çekimi zaman alıcı değildir. Sadece 1 metre kare başına 100 gram sedef boya tedarik ederek ve. Sedef boyayı yüzde 20 sulandırarak işleme başlayabilirsiniz. Duvar kağıdı hem daha masraflıdır, hem daha çabuk kirlenir ve yıpranır. Bunun yerine sedef boya hattını çekmenizi öneriyoruz.

Boya ve Badana Yapılış Aşamaları

Sedef Boya İşlemi Nasıl Yapılıyor

Sedef Boya Nedir Sedef Boya Nasıl Yapılır ustalarımız sizler için evi iyice tamirattan geçirdikten sonra, duvarlarınıza sizin seçtiğiniz renk boyayı çekerler. Dilerseniz bu aşamadan sonra   adını verdiğimiz daha parlak ve daha göze çarpar boyayı, desenli rulo yardımı ile ya da hazır desen kalıpları ile duvarlarına desen çekilebilir. Bu işlemi boya kurumadan bitirmek gerektiği için, bir usta yerine 2 usta çalışırsa daha verimli olacaktır. Boya kurumadan desenin duvara işlenmesi sağlanmalı ardından da 4 saat kadar beklenmelidir. Sedef boya uygulamaları ev ve ofislerinize renk canlılık parlaklık getirir. Yaşam alanınız olan evlerinizin değerini arttırır.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir