Boyama

Boyama


Stropiyer Nedir Nasıl Yapılır

Stropiyer Nedir Nasıl Yapılır Evlerin dekorasyonu sadece güzel duvar boya ve tavan boyası çekmek değildir,  da dekorasyon yapılırken önemli bir çalışmadır. Tavana estetik kazandıran, ucuz köpük malzemeden yapılan ile harika işler çıkarabilirsiniz. Her ustanın kendi kendine geliştirdiği yöntemleri vardır.

Stropiyer Nedir Nasıl Yapılır

Stropiyer Nedir Nasıl Yapılır

En kolay  çalışması için, gönye hizalama araçlarına gerek olmadan da kendi başınıza. Çalışması yaparak evinizin iç mekanlarının tavanlarını güzelleştirebilirsiniz. Satın alacağınız malzemeler, bir falçata bir adet metre bir adet ince dş testere ve 2 adet çelik gerekiyor. Bir kova dolusu alçı hazırladığınızda önce, perdelik korniş önüne yapılan tutan parçadır. Perdelik elemanını alçı ile sıvayıp tavana dik olacak şekilde tutturuyorsunuz. Kartonpiyeri tutacak olan aparat budur.

Stropiyer Nedir Nasıl Yapılır

Kaliteli İşçilik

Stropiyer altındaki tırnaklara geçirilerek sabitleme işlemi yapılır ve öncesinde. İnce testere ile yamuk kesmeden, kafalar arasında çukur olmayacak şekilde kesilmelidir.  Dik üçgen olacak şekilde 12 cm kalınlıkta ise 9 cm ölçülerek kesilir ve dik üçgen parça elinizde kalacak şekilde kesim işlemi bitirilir. Köşelerde tam kapanma için ölçülü kesim çok önemlidir. Kesim bittikten sonra alçıyı  kenarlarına sürün. Alçı tırnaklı tarafına sürülmelidir. Tırnak içi alçı ile dolduğunda bu kısım, tavana gelip yapışacaktır. İyi ustalar, günde 180 metre çekebilir. E-boya badana şirketinin elemanları ile 1 günde tüm dairenizin tavanları için kaplamasını yaptırabilirsiniz.

Stropiyer fiyatları Ve Çeşitleri

İşi ben yapacağım derseniz, daha önce çektiğiniz ve tavana yapışan perdeliği destek olarak kullanıp. Stropiyerin bir kenarı perdelik altına, bir kenarı da tavana değecek şekilde yerleştirebilirsiniz. Kalan alçı tortularını da 10 cm x 20 cm ölçüsündeki çelik levha ile kesebiliyorsunuz. Metresi 16 TL ile 17 TL arasında değişen  satın almadan önce, odalarınızın tavanlarının 4 köşesini ölçün ve. Ortalama olarak 3 x 4m oda için 3+3+4+4 = 14 m  satın alın. Stropiyer hesabı yaparken, odanızın tavanını bir dikdörtgen olarak görün ve dikdörtgen çevresini yani 4 kenarın toplamını alın.

Uygun Fiyata Boyacı

Bu şekilde hesaplayın. !50 metre çıkarsa siz 160 metre alın. İşçilik sırasında kırılma deforme olma sorunu olabileceği için fazladan  almanız daha iyi olacaktır. Günümüzde çok çeşitli ürünler bulunmaktadır. Bombeli dar çıta kartonpiyer malzemesinin fiyatı, 5 adet 10 metre için ( 50 metre) 40 TL olmaktadır. Bu fiyata  dahil değildir. Yine günümüzde led spot uyumlu ışık bandı  malzemeler çok uygun fiyatlı olarak temin edilebilmektedir.

Stropiyer Nedir Nasıl Yapılır

Siz kendi başınıza bu ürünleri satın alırken fiyatlarda yüzde 20-30 arasında fazladan ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak e-boya badana ustalarına bırakırsanız onlar sizden daha hesaplı olarak bu ürünleri satın alabilirler. En iyisi, işini malzeme ve işçilik dahil olarak. E-boya badana ustalarına verin istenmeyen sevimsiz sürprizleri engelleyin.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir