Stropiyer Ustası

Stropiyer Ustası Alçı malzemeden imal edilen veya üretilen kartonpiyer genellikle tavan dekorasyonunda yıllardır başarılı bir şekilde kullanılıyor. Stropiyer ve kartonpiyer esasında yapıların iç estetiği ile ilgili 2 farklı ama benzer uygulamadır. Ancak stropiyer her ne kadar kartonpiyer ile aynı vazifeyi görüyorsa da biraz daha hafif bir malzeme olan strafor malzemesi kullanılarak hazırlanan bir işçilik söz konusudur. Stropiyer ustası bu işi çok daha kolay yapar. Böylece daha düşük maliyetli, ama estetik olarak dış görünüşü aynı olan bir iş ortaya çıkar.

Stropiyer Kaliteli İşçilik

kartonpiyer

Maliyeti Düşük Malzeme StropiyerStropiyer maliyet olarak daha düşük maliyetlidir, işçilik olarak da stropiyer ustasını fazla uğraştırmayan, yormayan bir yapı malzemesidir. Mesela Stropiyer en basit ifade ile hafif bir malzemedir, bir başka adı da köpüktür. Haliyle tavana bu malzeme kullanıldığında alçı uygulamaları gibi, zahmetli kırma delme işleri daha azdır. Çünkü alçı ağır bir malzemedir ve tavanın delinmesi sıvanın kırılması gereklidir. Stropiyer döşeme işini eli yatkın olan ve bu işleri seven herkes yapabilir.

Boya ve Badana Yapılış Aşamaları

Stropiyer İstanbul Genelinde Hizmet Vermekteyiz

Bu malzeme stropiyer ustası tarafından yapıştırma yöntemi ile birleştirilir. Temiz bir iştir ve etrafta kirliliğe yol açmaz, özel bir tutkal ile işlem yapılmaktadır. İşlem stropiyer ustası tarafından seri bir şekilde ve hızlıca yapılır. Günün birinde bu malzemeyi tavandan sökmek isterseniz, basitçe bir spatula ile kendiniz dahi sökebilirsiniz. Dilerseniz stropiyer yapıştırıldıktan ve kuruduktan sonra dilediğiniz renkle boyayabilirsiniz.

Bu malzeme son derece sağlam ve yıllarca bozulmadan kalabilecek, estetik ve ucuz bir çözümdür. Perde kirişlerinde ve tavanlarda son yıllarda stropiyer uygulamaları yaygınlaşmıştır. Bu malzemenin neme karşı da dirençli olması, tercih nedeni olmuştur. Bu amaçla tuvaletlerde ve banyo tavanlarında da kullanılabilir. Kartonpiyer blokların ağırlığı 10 kilograma çıkarken stropiyer tüm ağırlığı en fazla 300 gram olmaktadır.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir