Teksil Kent Boya Badana

Teksil Kent Boya Badana Boya yaparken öncelikli olarak boya ve badana için temin edilmesi gereken malzemeler alınmalıdır. Ardından boyanın kim tarafından yapılacağı kararlaştırılmalıdır. Boya ustası hizmetlerinden site kapsamında yararlanabildiğiniz gibi, firma bünyesinde bulunan boya ve malzemelerinden yararlanıp, boyanızı kendiniz de yapabilirsiniz. Boya yapılırken dikkat edilmesi gereken özellikler belli başlı maddelerden oluşmaktadır. İlk önce boyanın hangi zemin üzerine yapılacağı önemlidir. Zemin sıfır bir bina ise, boya yapılmadan önce astarlar atılmalı ve ilk kat son kat astarları ile alçıları temin edilmelidir.

Teksil Kent Boya Badana

Yüzeylere belirli zamanlarla bu astarlar atılarak kurumaları beklenir. Kuruyan zemin boyaya hazır bir hale getirilir ve boya badana işlemi yapılmaya başlanır. Eğer boya yapılacak zemine sıfırdan başlanmıyorsa, o duvarın zaten bir alçısı vardır. Burada önemli koşul o eski boyanın ve alçının dökülmüş boyalarının zımpara ile temizlenerek yüzeyin boyaya hazır hale getirilmesidir. Böylece temizlenen yüzeye pürüzsüz şekilde boya badana işlemi yapabilmeniz ya da yaptırabilmeniz mümkün olacaktır.

Teksil Kent Boyacı Ustası

Eğer duvar yüzeyinde çivi deliği, sıva çatlağı gibi yerler varsa bu yüzeylerin uygun alçı ile kapatılıp uygun kuruma süresince bekletilmesi gerekmektedir. Genellikle 1 – 2 saat içerisinde alçı kurumaları sürmektedir. Alçıdan sonra odanın havalandırılması gerekmektedir. Yapılacak boyanın camlar açık şekilde yapılması, hem boyanın daha çabuk kurumasına yardımcı olur hem de boyadaki kimyasal maddelerin insan sağlığına zarar vermesini önlemiş olur. Boya badana işlemleri de iki kat olarak yapılmaktadır. İlk iki kat astardan meydana gelir. İlk kat ve son kat astarları olmak üzere iki aşamadadır. Diğer iki katlar da boyanın birinci katını ve ikinci katını oluşturmaktadır.

Uygun Fiyata

Teksil kent boya badana, adını bulunduğu yerleşim bölgesi olan Teksil kentten almıştır. Burada sizlere uygun boya markaları ve boyacı ustası hizmetleriyle çalışmalar yapmaktadır. Sizler de yaşam alanlarınızı renklendirmek adına renk seçeneği ve uygun fiyat avantajlarından yararlanmak istiyorsanız, mutlaka Teksil kent boya badana ile iletişime geçmelisiniz. Her zaman söz verdiği çalışma zamanında ve çalışma koşullarında hizmet sağlayan firmadan boya kartelaları ve boya ustaları çalışma koşulları hakkında bilgi almak için firma ile iletişime geçiniz.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir