Yağlı boya Yağlı Duvar Boyası

Yağlı boya Yağlı Duvar Boyası Dekorasyon, temizlik ve bakım söz konusu olduğunda, evlerin duvarlarını boyamak kadar önemli bir konu yok. Neyse ki Yağlı boya Yağlı Duvar Boyası veya yağlı boya çalışması ile bu işi hem ucuza yaptırabilirsiniz, hem de parıl parıl parlayan yıkandıkça da ilk günkü yeniliği yansıtan duvar yağlı boya çalışmaları sayesinde evlerinizin duvarlarının ömrüne ömür katabilirsiniz. Yağlı boya çalışması istediğiniz renk kartelalarından beğendiğiniz rengi seçmekle başlar. Yağlı duvar boyası nasıl yapılır konusu da aynı su bazlı sentetik boya yapımı gibi işler. Önce duvarlar pürüzsüz hale getirilerek gerekli astar ve zımpara işleri yapılır.

Laminat Parke Ustası

Duvar pürüzsüz hale geldikten sonra ortalama olarak duvarlar 2 kat boya ile boyanır. En az 5 yıl ömrü olan yağlı duvar boyası su bazlı sentetik boyalardan daha pahalı olsa da en az 5 yıl boyunca duvarlarınızı lifle yıkayarak ilk günkü tazeliğine kavuşturabiliyorsunuz.

Küçükyalı Boya Badana Ustası Arayanlar

Yağlı boya Yağlı Duvar Boyası

Yağlı boya Yağlı Duvar Boyası yaptırmak isteyenler, ya su bazlı sentetik boya ya da Yağlı boya Yağlı Duvar Boyası  seçerek bütçelerine göre tercih yapabilirler. Bizim firma olarak önerimiz, kalıcı olması bakımından, duvar yağlı boya çalışması yaptırmanızdır. Duvarlarınızda uzun yıllar tazeliğini koruyacak olan duvar yağlı boya, su ile değil tiner bazlı bir boya olduğundan ustalar tarafından yaptırılması icap eder. Boya 1 kat çekildikten sonra yaz şartlarında 4 saat beklemek ve sonra ikinci katı çekmek gerekir. Diğer yağlı boya katı çekildikten sonra da 24 saat beklemek gerekir. İşlem bittikten sonra da en az 5 yıl boyunca duvar yağlı boya yaptırma ihtiyacınız olmaz.

Yağlı boya Yağlı Duvar Boyası

Bayrampaşa Boya Badana Ustası

Duvarlarınıza yağlı boya yaptıracaksanız, titiz bir çalışma yaptırmanız gerekiyor. Önce evinizin duvarlarını iyice temizlemeniz, çatlak yarık kabarık yerler varsa iyice sıfırlanmalıdır. Astar –alçı çekimi sonrasında da duvarlar kurumaya bırakılır. Öncesinde iyi bir zımparadan çekilmesi gerekir. Yer kapılar ve pencerelerin, süpürgeliklerin yağlı boyadan etkilenmemesi için titiz bir bantlama- koruması yapılmalıdır.

Yağlı boya Yağlı Duvar Boyası

Yağlı boya Yağlı Duvar Boyası bu iş için muşamba örtüler işinizi görecektir. Yağlı duvar boyası, acemi biri tarafından yapılırsa çıkıntılı ve pürüzlü duvar oluşmasına yol açar. Bu konuda usta boyacılar, kestirme fırça yardımı ile önce süpürgelikleri, sonra kapıları ve pencereleri boyarlar. Tavandan başlayıp duvarları da bitirirler. Boya bittikten sonra da odaları iyice hava alması için pencere- kapıları açmanız gerekir.

Duvar Yağlı Boya Fiyatları

Yağlı boya Yağlı Duvar Boyası  güncel olarak merak edilmektedir. Eğer Filli boya tercih edecekseniz, bu markanın 1 Litre yağlı boyası ile 18 metre kare alan boyayabilirsiniz. Ancak her duvarı 24 saat ara ile 2 kat çekmeniz gerektiğinden, 2 litre ile 18 metre kare alan tarayabilirsiniz. Tiner ise bu boyaya yüzde 5 oranında katılır. 2.5litre filli parlak yağlı boya 87 TL’dir ve bu fiyata 18 metre kare alanı 1 kat tarayabilirsiniz. Yani 2 kutu 174 TL olduğuna göre, 18 metre karelik alanı 2 kat çekmeniz için tiner ücreti ile beraber ortalama 200 lira boya parası ödemeniz gerekir. Bu fiyata işçilik dahil değildir.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir