istanbul-kartonpiyer


Silivri
Boyacı Fiyatları

Ev boyama işleri boş veya dolu ev olarak değişmektedir. Değişmekte olan boya seçenekleri ve tercihleri, bunlara ek olarak da yapılan dekorasyon işlemleri de boyacı fiyatlarına dahildir. Silivri
boyacı fiyatları
2023 yılında boyacı fiyatları değişiklik göstermekle beraber boya badana malzemeleri fiyatları da eklenerek fiyatlar belirlenebilmektedir.

Günümüz ekonomisiyle beraber devamlı değişen boya ustası günlük yevmiyeleri her geçen gün değişmektedir. E boya badana olarak sizleri mağdur etmemek amacıyla fiyatlarımız sabit tutmakla beraber her şey dahil olarak fiyat vermekteyiz.

Silivri
Boyacı Ustası Fiyatları

Silivri
ev boyama
tutarları boya yapılması gereken işe ve bölüme göre değişmektedir. Boyama yapılacak evlerin oda sayıları genelde aşağıdaki şekildedir:

 • 1+1 ev
 • 2+1 ev
 • 3+1 ev
 • 4+1 ev

Fiyatlar sadece evin oda sayısına göre değil metrekaresine göre de değişiklik göstermektedir.

Boya Ustası Evi Kaç Günde Bitirir

Boya ustaları genel şartlar altında boya badana yapılan evi 1 günde teslim etmeye çalışırlar.

Fakat evde boya badana içerisinde evde eşya olması, sıva gibi tadilat işlemlerinin yapılması, peteklerin ve kapıların boyanması da eklenirse boya badana işi 2-3 gün sürebilmektedir.

Silivri
boyacıları
genel şartlar altında duvar ve tavana yapılan boya badananın toplam olarak düzgün bir şekilde kullanılırsa eğer 6-7 yıl süre ile yapılabilmektedir.

Yapılan boya badananın duvarda ve tavanda belli bir bekleme süresi bulunmaktadır. Bu süreler kullanılan boyanın yapısına göre değişiklik göstermektedir. Silivri
boyacı fiyatları
su bazlı boya kullanılıyorsa eğer 2 ila 4 saatlik bir bekleme bulunmaktadır. Kullanılan boya yağlı veya solvent içeren boya türüne sahip ise bekleme süresi 8 saat ve üzeridir.

Boya badana ustaları normal şartlar altında her kat için 60 m2’de, iki kat boya için ise 120 m2’de boya yapabilirler. Tavan boyalarında ise 70 m2’den 140 m2’ye kadar tavan boyası yapabilirler.

Eğer boya badana yapıldıktan sonra boya yapılan duvar boyayı tutmuyor ve kusuyorsa duvardan kaynaklı bir sorun yaşıyor olabilme ihtimaliniz oldukça yüksektir. Bu tür durumlar duvarların nemlilik ve temel yapısından dolayı olabilmektedir. Bu sorun engellemek için duvarlarınıza saten alçı yaptırmanız gerekmektedir.

Silivri
boyacıları
ev boya badana fiyatları evin büyüklüğüne, oda sayısına ve yapılacak olan diğer işlere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bunların dışında boya yapacak olan kişinin işçiliği, çalışma şekli ve kullandığı boya da Silivri
boyacı fiyatlarını etkilemektedir.

Boyacı fiyatları boya yapımında kullanılan malzeme fiyatlarının artması nedeniyle değişiklik gösterirler. Boyacı yaptığı tadilatı, onarım işini, boyanacak olan duvarın yüzey hazırlığı, alçıpan veya tesisatların bulunduğu duvarları değiştirmesi, çatlakların ve sıvaların onarılması, bulunan deliklerin tamiri gibi işlerde boyacı fiyatlarını etkilemektedir. Silivri
boyacı fiyatları
evin yapısına ve yaşına göre tavan veya duvar yüzeylerinin hazırlığı değişiklik gösterebilir.

Boyacı Fiyatlarına Etki Eden Durumlar;

 • Boya yapılacak evin durumu (dolu ya da boş olması),
 • Duvara yapılacak olan astar,
 • Tavan boyasının yapılması,
 • Duvarda bulunan nem ve rutubetli yerlerin tamiri,
 • Boya yapılacak olan duvarda bulunan deliklerin kapatılması ve tamiri,
 • Seçilen boya dışında farklı bir boya daha kullanılması,
 • Pencere, petek ve kapıların boyanması,
 • Duvar kağıdı kullanımı,
 • Duvar boyasında yapılan farklı şekil ve desenler

Bunların hepsi boyacı fiyatlarına etki etmektedir.

Boya Badana Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Boya yapılmadan hemen önce boya yapılacak olan duvara astar atılmalıdır. Atılan astar duvar ve boya arasında köprü görevi görür. Atılan astar duvarda bulunan nemin ve suyun dışa geçimini azaltarak duvar yapısının sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Boya ve astar seçimi yaparken evinizin metrekaresini hesaplamanız gerekmektedir. Astarın inceltilmesi verilen bilgiler dahilinde yapılmalıdır. Eğer duvarlarda astar kullanımı olmazsa veya astar kullanımı olması gerekenden az olursa duvarlarınız nemden dolayı zarar görebilir ve duvarlarınızda küf oluşumu başlayabilir. Astar kullanımı boya öncesi yapılması gereken önemli işler arasındadır. Silivri
boyacılarını
bu konuda daha detaylı araştırabilirsiniz.

Kapı, pencere, duvar ve tavanlar için farklı farklı fırça türleri ve rulo çeşitleri bulunmaktadır. Her bir bölüm için ayrı fırça çeşitleri tercih etmeniz gerekir. Boyama yapılan alana atılacak olan son kat boya için ise rulo fırça kullanmanız gereklidir, ayrıca rulo fırçanızı özenle seçmelisiniz.

Silivri
boyacılarının
tavsiyesine göre boya türüne ve duvar yapısına göre olan rulo fırçaları tercih etmelisiniz. Beyaz uçlu fırçalar su bazlı boyalarda, siyah uçlu fırçalar ise sentetik boyalarda kullanılmaktadır. Duvar yüzeyi saten alçı türünde veya macun alçı türünde ise bu düz olan yüzeylere boyanın cinsine göre değil duvarın yapısına göre saten olan rulolar kullanılmalıdır. Eğer duvar tekstürlü ve sıvalı ise bu tür yüzeylerde plastik olan boya ruloları kullanılmalıdır. Boyaya başlamadan önce dikkat edilmesi gereken bir diğer durum ise fırça ve rulonun duvar yüzeyinin yapısına ve duvar yüzeyinin büyüklüğüne göre seçilmesidir. Küçük olan alanlarda küçük fırça ve rulolar, büyük alanlarda ise büyük fırça ve rulolar kullanılmalıdır.

Tavan ve duvar birleşim yerleri ise kestirme fırçası olarak bilinen ince fırçalar ile boyanmalıdır. Duvar ve tavan boyamalarında rulo fırçalar oldukça kullanışlıdır. Petek, pencere ve kapı boyamalarında ise ince fırçalar kullanabilirsiniz.

 

Duvar Boyasında Dikkat Edilmesi Gerekenler;

 • Duvarların temizlenip boyaya hazır hale getirilmesi,
 • Duvara yapılması gereken zımpara ve sökme işlemleri,
 • Duvarda bulunan çatlakların tespit edilmesi,
 • Boya seçimi,
 • Kullanılacak malzemelerin eksiksiz olması,
 • Zeminin ve eşyaların boya dan korunması,
 • Kestirme işlemi yapılan yerlerin düzgün olması,
 • Duvar boyası öncesi işlemlerin yapılması.

 

Duvar boyasında silikonlu boya tercih ettiyseniz yapmanız gerekenlere dikkat etmelisiniz. Boya kovasına silikon bazlı boya konularak 1/10 biriminde su boyaya eklenerek 10 dakika boyunca karıştırılmalıdır. Boyaya koyu ayran kıvamı verilmelidir ve bir daha su eklenmemelidir. Boyaya eklenen fazla su miktarları boyanın kapatma gücünü etkiler.

 

Plastik boyalar tüm yüzeylere uygulanabilecek özelliklere sahiptir ve düşük maliyetli boya türüdür. Silinebilme özelliğine sahip bir yapısı bulunmamaktadır. Silikonlu ve saten boyaların özellikleri plastik boyalara göre daha farklıdır. Silivri
boyacılarının
deneyimine göre bu tür boyalar pürüzsüz olan tüm yüzeylere uygulanabilirler. Pürüzsüz yüzeyler alçı sıva kullanımı ile yapılırlar. Eğer bu tür boyalar kullanılacaksa duvara alçı sıva uygulaması yapılmalıdır. Maliyet olarak plastik boyalardan daha pahalıdırlar.

 

Silikon boyalar yapıları nedeni ile nefes alabilen son katları sağlarlar, bu sebeple astar ya da render bulunan yüzeylerde iyi bir performans gösterirler. Nem ve su duvar yalıtımlarına oldukça zarar verirler. Silikonlu boya türleri nem gibi problemlere koruyucu bir etki sağlarlar.

 

Silikonlu boyalar uygulandıkları alan itibariyle tahmini olarak 4 saat kuruma süresi vardır. Tamamıyla kuruyup etkin bir halde olması için 12-13 saat süre geçmesi gereklidir. Silikonlu boyanın sürülme şekli kalın ya da ince ise bu durumda kuruma süresini etkiler.

Astar boyası kullanılmamış duvar yüzeylerinde kabarmalar olabilir. Yapılan duvar boyası ilk başta herhangi bir şey göstermese de zaman geçtikçe ve uygulanan boya kurumaya başladıkça küçülür buda duvara uygulanmış olan boyanın kabarmasına ve duvardan soyulmasına sebep olur.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir